Нагадаємо, Святійший Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет перебуває на Тернопільщині. Він, зокрема, побував у селі Лішня Кременецького району, де освятив каплицю загиблих учасників АТО.

Патріарх Філарет привітав жителів Тернопільщини з перемогою у багатолітній боротьбі за отримання Томосу.

«Я хочу всіх нас привітати з великою перемогою, яку отримала Україна і наша церква. Це визнання з боку Вселенського Патріарха автокефалії української православної церкви, зняття незаконної анафеми і визнання всіх наших архієреїв, священиків і дійсність усіх тайнств. Тобто те за, що ми боролися 25 років, сьогодні отримало перемогу. Нехай Господь дає нам можливість об’єднати все православ’я в одну церкву автокофельну, незалежну від Москви, яка служила б інтересам нашого українського народу, а не служила б інтересам інших держав».

Як повідомили в управлінні з питань внутрішньої політики, релігій та національностей облдержадміністрації наразі в області зареєстровано 390 громад Київського патріархату, 116 громад Московського патріархату і 160 громад Афтокефальної церкви.

Нагадаємо, Патріарх Філарет перебуватиме на Тернопільщині два дні – у п’ятницю та суботу. 13 жовтня він освятив храм у селі Куликів Кременецького району. Три роки тому громада села перейшла з московського патріархату у київський. А загалом по області з 2014 року з УПЦ Московського патріархату до Київського патріархату перейшло 11 громад.

Софія Романська

Читайте також:

Української церкви Московського патріархату не буде, – патріарх Філарет на Тернопільщині. ФОТО

Святійший Філарет на Кременеччині: Те за, що ми боролися 25 років, отримало перемогу! ФОТО