Аби пайовиків Щепановського з кооперативу “Олімпія Б” включили у список кредиторів “Будівельника”, їм довелось оббивати пороги багатьох інстанцій та судів. Не отримуючи позитивну відповідь від суду, люди влаштували пікет.

Близько десятка тернополян – членів кооперативу прийшли з плакатами під стіни суду 3 квітня, повідомляє “20 хвилин”. Як пояснювали люди, вони пішли на цей вимушений крок, бо не могли домогтись справедливості навіть у суді – той не визнавав їхню будівельну-технічну експертизу і не включав їх до ради кредиторів “Будівельника”.

– Наше слухання відбувалось не просто, – розповідає голова споживчого кооперативу “Олімпія Б” Галина Теличко. – Нас не включали у список кредиторів – то пояснювали тим, що заяву до суду подав окремо один із наших мешканців, то піддавали сумніву нашу судову будівельну-технічну експертизу. У той же час до реєстру включали ті кооперативи, які не мали цієї експертизи.

За згадуваною експертизою, каже голова, різниця коштів, переплачених Щепановському, і виконаних ним робіт, складає 13 млн 814 тис. грн. Три сторони – юрист міськради, юрист “Будівельника” та міськрайонний суд визнали цей борг. Однак члени згадуваного кооперативу не отримали позитивного рішення господарського суду, бо, як пояснили їм там, договори фірма укладала із фізичними особами, тож перерахувати ту суму на кооператив не можна.

– Тобто ми, як кооператив, отримали право власності на об’єкт незавершеного будівництва, – продовжує пані Теличко. – А суму у 13 млн – не визнавали за кооперативом, бо договори підписували із фізособами. Врешті, кожен член кооперативу склав договір про передачу кооперативу права вимоги на отримання цих коштів.

Тож, перед черговим засідання суду, люди організували пікет із вимогами захищати інтереси людей, а не банкірів. А причину затягування їхньої справи із включенням до реєстру мешканці вбачали у втручанні у справу Віктора Щепановського – молодшого брата директора ТФ “Будівельник” Зіновія Щепановського.

– Ми думаємо, що за тим, який кооператив включають у реєстр, стоїть Віктор Щепановський, – каже Галина Теличко. – Пропихують ті кооперативи, які дружать з ним. І вони можуть забрати і гроші, і техніку. А нас не хочуть допустити до реєстру кредиторів. Тож ми вийшли під стіни суду, аби нас побачили преса і тернополяни. Побачили як порушують закон України.

Як повідомила пані Теличко 4 квітня, суд таки виніс 3 квітня рішення на користь кооперативу. Однак, щодо розподілу сум та майна між кредиторами ще залишається багато чого не зрозумілого. У цих нюансах люди спробують розібратись.

Віктор Щепановський свою причетність до вирішення того, кого включати у список кредиторів, заперечує. Мовляв, не має стосунку до “Будівельника”.

– Від справ фірми я відійшов ще два роки тому, – каже пан Щепановський. – Тож здивований, що десь говорять про якісь мої дії. Фірмою керував мій брат – якоїсь ради директорів там не було. Людей, які втратили свої гроші, мені шкода. І навіть попри те, що я не маю стосунку до фірми, кожного дня після арешту Зіновія до мене приходили люди. Як міг, так і допомагав. Однак, на такі рішення, як розповіли люди, я не впливаю.

Читайте на цю тему: