.

Продовжує розкручуватися інтрига навколо параду наречених, який відбувся в Тернополі на День молоді в рамках весільного фестивалю.

.

«Лесбійське весілля» або «Їх ніхто не схотів» – приблизно так тітоньки коментували парад наречених у Тернополі… Таку підводку зачитав ведучий Телевізійної Служби Новин на каналі «1+1» Віталій Гайдукевич перед сюжетом про парад. Це викликало неабиякий резонанс серед пересічних тернополян і шквал обурення в учасниць заходу. Залишати цей інцидент поза увагою організатори Західноукраїнського весільного фестивалю, в рамках якого і відбувся парад, не збираються. Про це  сьогодні повідомило «Радіо Рокс» з посиланням на керівництво фестивалю.

Ми зараз ведемо консультації з юридичними фірмами, з юристами, правозахисниками. До нас вже зателефонувало декілька громадських організацій, які готові виступити з підтримкою. Від місцевої влади також були сигнали про нашу підтримку. Звичайно, все це ми будемо робити в рамках діючого законодавства і правовому полі, розповів виконавчий директор фестивалю Юрій Шкільняк.

В першу чергу, говорить він, оргкомітет фестивалю хоче захистити честь і гідність дівчат – учасниць параду наречених. Тим більше, що серед них були і діти.

У нашому параді брали участь діти 5-ти, 9-ти років, мами дітей, дівчата, які йшли  у весільних сукнях – поруч йшли їхні діти. Не знаю, що спровокувало таку реакцію телеканалу «1+1», чому саме так захотіли вони назвати це дійство, яке було парадом наречених і більше нічим іншим. Дівчата обурені, засмучені. Батьки дітей телефонували і казали: «Ми не знаємо, що нам робити, як 1 вересня йти до школи. Дитина отримала травму через те, що в дворі зараз почали її обзивати так, як назвав журналіст у репортажі, зауважив Юрій Шкільняк.

Тому організатори добиватимуться від телеканалу принаймні вибачень за образу.

– У нас не було жодних гасел до цього параду, зробити свято без нареченого. Тим паче, лесбійське весілля. Подібний парад наречених проходив паралельно ще у декількох містах України. Чомусь тільки наше місто обізвали таким дійством. Зараз ми закінчуємо консультації і будемо тоді вже переходити до якихось кроків. Поки що ми не знаємо, що це буде. Єдине ми сьогодні закликаємо не переходити на особистості, адже журналісти каналу є жителями нашого міста. Це в принципі може бути вина каналу, редактора, а можливо і журналістів. Про це ми дізнаємось пізніше, – резюмував Юрій Шкільняк.

До речі, організатори параду наречених зв’язувались із представниками каналу «1+1» у Тернополі. Останні порадили звернутися до керівництва у Києві.

Сюжет телеканалу “1+1” про парад наречених в Тернополі