Обласні депутати знову не дозволили комерційно-активному керівництву Почаївській Лаврі, що належить до Московського патріархату, видобувати корисні копалини.

Депутати обласної ради розглянули сьогодні постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби щодо зобов’язання облради розглянути на черговій сесії питання надання Почаївській Свято-Успенській Лаврі гірничого відводу для розробки Почаївського родовища будівельних пісків.

Дане родовище знаходиться на відстані одного кілометра на північний захід від Лаври. Його площа становить понад 5 гектарів. Тут Почаївська Лавра хоче на законних підставах видобувати піски, придатні для виготовлення штукатурних розчинів для опоряджувального шару, дорожнього будівництва і як компонент в’яжучого для отримання щільного силікатного бетону. Отримати гірничий відвід планували терміном на 20 років. У минулому році це питання виносили на розгляд депутатів чотири рази. Проте жодного разу проект рішення не набрав необхідної кількості голосів. Відтак церковнослужителі пішли до суду. Спочатку Тернопільський окружний адміністративний суд зобов’язав обласну раду розглянути це питання і прийняти відповідне рішення. Потім і Львівський апеляційний адміністративний суд залишив рішення попередньої судової інстанції без змін. До справи взялися державні виконавці. І власне 8 жовтня цього року до облради надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження, яка зобов’язує Тернопільську облраду розглянути питання надання Почаївській Лаврі гірничого відводу для розробки Почаївського родовища будівельних пісків і прийняти відповідне рішення. На сьогоднішню сесію дане питання винесли. Проте депутати – знову відмовилися його підтримати. «За» проголосувало лише 15 із 78.

Загалом нині депутати були не надто прихильними до так званих кар’єрних питань. Із восьми винесених на сесію проектів необхідну кількість голосів набрало тільки два.

На фото: Настоятель Почаївської Лаври приймає Вітора Януковича