Щодня від ракових захворювань в Україні помирає 250 людей. Більшість із них свої останні дні доживають у муках та без необхідних знеболюючих препаратів, – кажуть медики.
У багатьох європейських країнах для хворих, яких уже неможливо вилікувати, працюють спеціалізовані заклади – хоспіси і паліативні центри. Там людям з онкологічними захворюваннями намагаються максимально полегшити страждання: надають не лише медичну, а й психологічну допомогу. Незабаром хоспіси планують відкрити і на Тернопільщині, – пообіцяв колишній Міністр охорони здоров’я Василь Князевич. Про це повідомляє телеканал ІНТБ.
– Хоспіс – це ціла філософія підходу до завершення наших днів. Паліативна допомога – це забезпечення якості цього «покидання». Це коли людина знає, що не буде вилікуваною. Але вона має гідно прожити останні дні, що Бог їй дарував, – розповів Василь Князевич.
На Тернопільщині потрібно відкрити щонайменше чотири хоспіси, стверджує Василь Князевич. І в цих спеціалізованих соціально-медичних закладах повинно бути хоча би по 25 місць.
– Це комплекс не тільки медичної допомоги, а й психологічної, духовної, фізіологічної, соціальної, юридичної. Адже є ситуації, коли людині треба допомогти, зібратися і правильно все вирішити, – каже Князевич.
Паліативну і хоспісну допомогу ініціював в Україні Василь Князевич. Сьогодні ця система не затверджена на державному рівні, а тому підтримки зі сторони керівників країни практично немає. Не зможуть проіснувати соціальні центри і без участі суспільства, бізнесу та заможних людей. А всі послуги для пацієнтів хоспісів у такому випадку будуть платні.
– Тут іде мова про виховання людини. Тут – участь, співчуття. Також повинна долучатися і громада, яка має вишукувати кошти. Я впевнений, знайдуться люди, які займаються бізнесом, будь-хто, який може поділитися копійкою для створення належних умов. Кожен закінчує своє життя незалежно від того, чи має він багато грошей, чи не має, – говорить медик.
Хоспіси і центри паліативного лікування вже є в кількох містах України, повідомив Василь Князевич.