Німецькі архітектори зацікавились Тернополем. У рамках навчальної програми студенти Технічного університету Дрездена відвідали наше місто. У своїх наукових роботах майбутні аріхтектори представлять своє бачення Тернополя, а зокрема будівництво тут громадської будівлі нового типу, який зараз популярний у Європі – City Hall (Сіті хол).

Під час Другої світової війни Тернопіль був майже знищений, так що в повоєнний час почалося активне відновлення міста. Більшість старовинних будинків, вулиць не вціліло, а в центрі міста збереглося лише кілька старовинних будівель XIX століття. В 50-х роках минулого століття почалось активне відбудовування Тернополя і поряд зі справжніми дивами архітектури з’явились соціалістичні зразки.

– Сьогодні є два таких найбільш важливих завдання. Перше – це зробити більший акцент на старі будівлі, старі архітектурні форми. Відновити їх з використанням сучасних технологій, сучасних матеріалів. А друге – це, звичайно, будівництво нових, сучасних, можливо ультрасучасних будинків, але поєднання їх до того стану, в якому сьогодні є місто, зазначив мер міста

Співпраця між українськими технічними університетами та Дрезденським університетом передбачає обмін досвідом між майбутніми архітекторами та пошук оптимальних архітектурних рішень у різних містах.

– У Тернополі є такі ж дуже важливі містобудівні проблеми, як скажімо у Дрездені. Є різні види містобудування. Принципи, які вийшли з різних ідеологій, яале зараз стоять поруч одне з одним. В майбутньому, на мою думку, треба знайти вихід, концепцію як ці різні світи об’єднувати, – зазначив викладач Технічного університету Дрездена Борис Гарбаум.

Перейняти європейський досвід і створити проект City Hall – нової громадської будівлі за європейським зразком – такі завдання стоять перед українськими та іноземними студентами.

– Це не міська ратуша. Це громадська будівля нового типу, яка зоорінтована на обслуговування потреб мешканців міста. І друге – знайти місце, а ми знайшли, от як пам’ятник Степану Бандері, як те місце, де може бути сформована нова площа – форум Тернополя з новою українською ідентичністю для нового українського міста, – розповів доцент Національного університету “Львівська політехніка” Богдан Гой.

Презентувати близько десятка проектів City Hall – міської будівлі обіцяють вже взимку, – повідомляє TV-4.

За інформацією “За Збручем” приїзд німецьких спеціалістів організував власник фірми “Креаторбуд” Ігор Гуда. Очевидно, саме він хоче споруджувати анонсовану будівлю. Не зрозуміло лише одне – невже проектувати її доручать німецьким студентам? А чим українські спедеї гірші?

На фото: Молодий креатор взяв міськраду “на олівець”