«За Збручем» писало, що на останній колегії ОДА голову облдержадміністрації Валентина Хоптяна зацікавило, за що санстанція бере гроші при оформленні документації на землю. Губернатор стверджував, що ця сума становить 505 гривень. Головний державний санітарний лікар області Степан Дністрян спростував закиди на адресу СЕС.

– У відповідності до цілого ряду постанов Кабінету Міністрів (у 2002 році була перша постанова, у 2003 році друга) тодішній прем’єр-міністр Янукович затвердив прейскурант цін на виконання робіт у санітарній службі. Після цього був ще цілий ряд доповнень до тих двох основних постанов. На сьогоднішній день є біля 250 показників, за якими санітарна служба виконує роботи на договірних основах. А пов’язано це з тим, що держава не в змозі забезпечити державним фінансування цілий ряд служб, у тому числі і санітарну. На сьогоднішній день за основним державним фінансуванням ми отримуємо такі кошти, що від 92 до 95% йде на заробітну плату. Залишається 5-8% на комунальні послуги. Тому ми вимушені заробляти для того, щоби виживати. Тобто утримувати транспорт, платити за комунальні послуги, матеріально-технічне забезпечення, проводити ремонти і так далі. Все це робиться на договірних основах. Укладаються угоди, є прейскурант цін, де чітко визначено за яку роботу, які послуги надаються. У нас була не одна ревізія КРУ, які не виявили в цьому питанні жодного порушення, – розповів Степан Дністрян.

Окрім того, зауважив головний санітарний лікар, що при оформленні документів на землю санстанція бере не 500, озвучених губернатором гривень, а лише 200.

– Ми надаємо висновки санітарно-епідемічної експертизи. Крім цього, проводимо ряд лабораторних досліджень і так далі. Ми тільки проводимо роботу. А висновки видає Центр реєстрів, який розташований у столиці. В тому числі, ми вимушені відраховувати і цьому центрі за виконану роботу. Тобто 30 гривень з тих 200 гривень за санітарно-епідеміологічну експертизу перераховується до Києва, – підсумував Степан Дністрян.