У селі Жуків Бережанського району відбулося вшанування пам’яті генерала УПА, голови Служби Безпеки ОУН Миколи Арсенича та його побратимів, які загинули в 1947 році у нерівному бою від рук енкаведистських карателів.

Цього року у церемонії вшанування взяв участь продовжувач справи Миколи Арсенича, відомий в Україні громадсько-політичний діяч, екс-голова Служби Безпеки України Валентин Наливайченко.

«Микола Арсенич, який виборював Незалежність України  в УПА, не скорився, а відтак переміг. Рік тому ми разом з вами відновили хрест, відновили пам’ять. Усі разом українським суспільством у 2008-2009 роках відкрили в архівах НКВС-КДБ правду про наших справжніх українських героїв, про нашу справжню українську історію – про справді те, чим нині пишаємось. Зламавши мур окупації навколо правди української ми так само прагнемо зламати мур корупції та новітньої окупації, яка зараз на нашій землі. Кожен з патріотів, хто нас чує, знає і приєднується до нас – це і є наше українське товариство, це і є наша сучасна Українська Повстанська Армія», – зазначив Наливайченко.

У своєму виступі кандидат у народні депутати по Зборівському виборчому округу Володимир Петровський вважає, що внаслідок перемоги опозиційних сил на майбутній виборах буде відновлено історичну правду в Україні, яка дасть поштовх розвитку держави: «Десяткам тисяч найкращих українців довелося покласти голови у криївках і тюрмах. Шкода, що вони не дочекали донині, бо якби Микола Арсенич та його сподвижники сьогодні жили та впливали на суспільно-політичне життя, то бандити сиділи б в тюрмах, а не керували нашою державою. Повірмо, що Україна найближчим часом  дочекається свого кращого дня. В українській Україні вшанування таких героїв як генерал Арсенич та тисяч інших патріотів буде відбуватися на державному рівні. І більше ніхто не посміє підняти брудну руку на їхні світлі імена».

Варто нагадати, що минулого року, за ініціативи місцевої громади та за підтримки Валентина Наливайченка і Володимира Петровського, було відновлено символічний хрест поблизу криївки, де прийняли смерть, але не скорилися ворогові, керівник Служби Безпеки УПА, його дружина та двоє сподвижників.