Усі історичні архіви СБУ, прокуратури та судів повинні бути передані науковим установам та стати доступними для усіх громадян. Про це заявив громадсько-політичний діяч, голова СБУ (2006-2010) Валентин Наливайченко під час відкриття у селі Завалів, Підгаєцького  району, пересувної  виставки «УПА – історія нескорених».

«Вперше за час незалежної України моя команда разом громадським активістами, разом з молодими істориками та науковцями відкрили архіви про українську визвольну боротьбу. Робота була зроблена колосальна. Однак чимала кількість історичних архівів, які мають бути доступними для науковців та громадськості,  й досі залишаються закритими», – відзначив Наливайченко.

На його переконання, кожен українець має дізнатися правду про УПА.

«Виставка «УПА – історія нескорених» – невеликий крок у цьому напрямі. Ми ведемо значну освітню роботу у поширенні історичної правди, зокрема на Сході і Півдні України», – відзначив Наливайченко.

Нагадаємо  –  в рамках просвітницького проекту «УПА – наші герої»  на Тернопільщині впродовж кількох місяців діє пересувна виставка «УПА – історія нескорених», авторами якої є молоді історики Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович, Руслан Забілий, Ігор Дерев’яний та Петро Содоль.  У виставці представлені близько півтисячі оригінальних фото та невідомих документів ОУН, УПА із розсекречених архівів СБУ.