«Оновимо ворота в замок разом!». З таким гаслом стартує IV Фестиваль Бережанського замку.

«Держава не виділяє коштів на реконструкцію замку, тому доводиться звертатись до народу, – розповідає Володимир Якимів , організатор свята. – Також хочеться донести ідею, що фестиваль не лише активний відпочинок, а й благодійність.»

У рамках фестивалю буде проведено чимало заходів, серед них конкурс краси «Від селянки – до панянки». Учасниці конкурсу повинні пройти такі етапи: носити воду в коромислах, вишивати на п’яльцях, готуватися до балу, писати любовну записку і танцювати середньовічні танці. Переможницю обиратимуть присутні лицарі.

Перша красуня отримає незвичний подарунок. Її обличчя увіковічать в історії. На території замку з’явиться нова фігура, місцевий скульптор Ігор Крук висікає з каменю русалку. Майстер пообіцяв вирізьбити риси обличчя переможниці конкурсу краси всього за 2 дні. Разом із новою скульптурою у Бережанах з’явиться нова легенда – хвіст у русалки незвичайний, він приносить щастя в особистому житті. Як звучить надпис на камені: «Русалці хвіст потри, кохання своє знайди.»

Також на фестивалі влаштують лицарські бої. За словами організаторів, бій буде відбуватись на справжніх бойових мечах. Також танцюватимуть середньовічні танці та гратимуть середньовічну музику. «На жаль, гуртів ,що виконують середньовічну музику мало, але у нас ніколи не має з цим проблем, знаходимося за «взаємним пошуком» , – каже Володимир. – Щороку ми вносимо поправки у програму, минулоріч – кобза і бандура, цього річ – волинка, мандоліна, перкусія та інші.»

Не обійдеться на фестивалі і без аукціону. Протягом місяця збиралися лоти для даної акції, з якими можна ознайомитись у соціальній мережі «Вконтакте». Але отримати річ що сподобалась можна лише завітавши на фест. Все відбуватиметься як на справжнісінькому аукціону, а кошти вилучені з продажу речей підуть на реставрацію замку.

За свою всеосяжність та креатив проект фестивалю на обласному конкурсі управління по туризму одержав 1 місце. Організатори обіцяють масу вражень та цікавинок, – пише Місто.