Як ми повідомляли, на Тернопільщині проходить Тиждень безпеки дорожнього руху. Покликаний він нагадати та вберегти водіїв і пішоходів від трагічних наслідків, які може спричинити порушення правил дорожнього руху. Понад чотири тисячі людей з початку цього року загинуло в Україні в дорожніх трагедіях. Більше тридцяти тисяч осіб отримали травми. За добу дорожньо-транспортні аварії забирають життя 14 українців.

– За десять років війни в Афганістані з Радянського Союзу загинуло менше 14 тисяч осіб. Якщо ми візьмемо за рік грубо чотири тисячі, а ми дотягнемо до п’яти при таких темпах розвитку дорожнього руху на дорогах і загибелі людей, то ви собі уявіть скільки гине на дорогах за десять років. Нам ніякої війни більш не треба, – наголошує начальник відділу організації перевезень Держінспекції з безпеки на наземному транспорті в області Леонід Бруд.

Упродовж цього тижня в нашій області проводяться профілактичні заходи під умовними назвами «Пішохід на дорозі!», «Мобільний телефон», «Ремінь безпеки». Вийде на дороги і керівництво обласної ДАІ.

– Питання не покарати водія, а звичайно, якщо його зупинить начальник ДАІ області, заступник начальника ДАІ області, зупинить проведе з ним невеличку бесіду, це буде мати, можливо, якийсь певний позитивний ефект, – сподівається начальник сектору профілактичної роботи управління ДАІ в області Микола Лецкалюк.

Але не тільки на водіях, а й на пішоходах будуть акцентувати свою увагу співробітники Державтоінспекції. Адже 30% автопригод, які трапляються в області, це наїзди на піших учасників дорожнього руху.

– Зрозуміло, що є проблеми, як з боку пішоходів, так і проблеми з боку водіїв, які не завжди надають саме цьому пішоходу певну перевагу на пішохідному переході. Є ряд питань і до пішоходів, які йдуть там, де хочуть, як хочуть, – зазначає Микола Лецкалюк.

Також в рамках Тижня безпеки дорожнього руху співробітники ДАІ здадуть кров для постраждалих у дорожньо-транспортних пригодах.