Чотири пожежі у храмах виникло на Тернопільщині минулого року, цього року горіла церква у Шумському районі.

Дотримуватися правил пожежної безпеки в церквах, особливо під час Великодніх свят, закликають працівники управління Державної техногенної інспекції України в Тернопільській області.

Найчастіше причиною пожеж у церквах стають свічки. В кожному храмі має бути відповідальний за дотриманням норм пожежної безпеки, каже отець Олег Харишин.

– Кожна церква має свій вогнегасник, електрифікація храму здійснюється відповідно до передбачених норм. Я думаю, що пильність завжди треба мати зі свічками. Тому ті люди, які дбають про порядок в храмах, повинні все-таки дбати, щоб все було належно, – розповів прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ Олег Харишин.

Перевірки Державної техногенної інспекції показали, що на Тернопільщині не всі храми дотримуються вимог протипожежної безпеки: приміщення не обладнані системами автоматичної пожежної сигналізації, відсутній справний блискавкозахист, не всі храми забезпечені первинними засобами пожежогасіння, церковна прислуга порушує протипожежний режим, після богослужінь забуває гасити в кадилах вуглики, свічки. Відтак, рятувальники звертають увагу священиків та вірян саме на обережність під час богослужінь і просять із розумінням поставитись до застережень та вжити всіх можливих заходів щодо попередження займань. Після Богослужіння свічки запаленими залишати не слід, застерігають у Державній техногенній інспекції.

– Після закінчення богослужіння впродовж години потрібно здійснити перевірку стану пожежної безпеки культової споруди на відповідність вимогам пожежної безпеки і чи часом не залишений якись нагрівальний прилад або свічка чи непогашене кадило. Також необхідно забезпечити культові споруди зовнішнім протипожежним водопостачанням. В основному, від найближчих об’єктів: водонапірних башт, ставків чи водойм, які знаходяться в населеному пункті, – зазначив заступник начальника управління Державної техногенної інспекції України в Тернопільській області Олег Балан.

– Особливо зараз, коли свята Пасхальні наближається, велике скупчення народу, дуже важливо, щоб прихожани, а також ті люди, які працюють при храмі, трудилися у відповідальності за безпеку їхньої ж святині, – наголосив отець Олег.