На сьогоднішній день ситуація із захворюваністю на гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині розцінюється як передепідемічна. Зараз у нас спостерігається просте сезонне зростання хвороби. За останній тиждень, з 26 вересня по 2 жовтня, в області зареєстровано 1767 випадків ГРВІ.

.

Про це повідомила лікар-епідеміолог обласної санстанції Марія Павельєва.

– Це на 17,2% більше, ніж за попередній тиждень. Захворюваність складає 16,3 випадки на 10 тисяч населення при епідемічному порозі 17,7 випадків. Тобто, ми бачимо, що епідемічний поріг не перевищено, – запевнила фахівець.

Що стосується прогнозів на цей епідемічний сезон, то Всесвітня організація охорони здоров’я прогнозує циркуляцію в Україні трьох штамів вірусу.

– Це грип А H3N2, а саме штам «apart», який у нас уже циркулював у минулому році. Але, скажімо так, повністю себе не реалізував. Крім того, буде циркуляція вірусів A H1N1 «Каліфорнія» та грипу B «Брісбен». Всі ці три штами увійшли до складу актуальних вакцин, які будуть дозволені Міністерством охорони здоров’я в епідсезоні 2011-2012 років, – розповіла Марія Павельєва.

Наразі проти грипу пропонують наступні вакцини. Це «Флюорикс», «Інфлувак», «Грипувак», «Ваксігрип», «Грипул плюс», «Інтанза». Щепитися медики радять саме зараз – у передепідемічний період. До речі, торік провакцинувалося понад 18 тисяч осіб, що складає лише 2% від загальної кількості населення нашої області. А ось при перших ознаках хвороби негайно звертайтеся до лікаря. Фахівці наголошують, не такий складний грип, як його ускладнення.

Нагадаємо, у позаминулому році епідемія грипу забрала життя 26 тернополян. Торік в області від ускладнень померло 2 людини.