Напередодні Нового року увечері у Бережанах сталося вбивство. Від рук колеги по чарці загинув кількаразово судимий 43-річний Андрій Жмудзінський.

Як повідомив начальник обласної міліції Федір Бортняк, до Бережанського райвідділу міліції поступило повідомлення жителя райцентру про те, що на вулиці Депутатській лежить невідома особа без ознак життя. На місце події виїхала слідчо-оперативна група. Було встановлено особу чоловіка – раніше судимого жителя Бережан (1967 р. н.). Проведено перевірку, під час якої міліціонери з’ясували, що чоловік розпивав спиртне у компанії на квартирі жителя райцентру (1973 р. н). Між господарем та потерпілим виникла суперечка, під час якої господар схопив ножа та причинив бережанцю поранення у грудну клітку. Потерпілий вийшов на вулицю, де невдовзі помер.

Смерть, за висновками медиків, наступила від втрати крові. Порушено кримінальну справу за статтею 115 (ч. 1) Кримінального кодексу України – умисне вбивство. Затриманий перебуває в ІТТ.

Як вдалося з’ясувати журналістам «Номер один», зі слів очевидця, близько 8 год. вечора він повертався додому з роботи. При заїзді на власне подвір’я 4-квартирного будинку (в тихому мікрорайоні Бережан) побачив чоловіка, що лежав перед сходами в калюжі крові. Працівники міліції, яких він викликав, виявили в сусідній квартирі власника квартири та ще одного громадянина, які спали, перебуваючи у нетверезому стані.

За словами очевидця, на квартирі гр. П. (до речі, він її свого часу придбав в екс-футболіста тернопільської «Ниви» Андрія Здебського, який емігрував у США) зібралася компанія із п’яти чоловік, яка, цілком ймовірно, святкувала прихід на початку січня ц.р. з місць позбавлення волі Андрія Жмудзінського. Через кілька годин їхнього святкування на подвір’ї було знайдено його труп з ножовими пораненнями.

Загалом убитий кілька разів перебував за колючим дротом (за наркотики і поножовщину) і мав загальний стаж ув’язнення близько 15 років…. Окрім того, убивця знаний у злочинних колах, адже у буремні 80-90-ті минулого століття його під прізвиськом «Триня» не раз бачили під час розбірок місцевих бандитських угрупувань, і навіть знаючі люди говорять, що в цих розбірах він «йшов» на свого молодшого брата Олега, який згодом вибився, ставши викладачем одного з місцевих навчальних закладів, а згодом поїхав як практикант до США…

Андрій КУЧЕРУК, “Номер один»