Громадські організації націоналістичного спрямування заявили про намагання влади ліквідувати знану у нас тернову гру «Легенда УПА». Цьогорічна, яка мала стати 10-ю ювілейною, не відбулася. Визначені терміни, 18-19 травня, вже пройшли. Патріоти звинувачують у цьому чиновників обласної державної адміністрації.

Шимків, Вітвіцький, КоваликКерована на всеукраїнському рівні міністром Дмитром Табачником, освіта на всіх рівнях блокує будь-яке вшанування героїв Української повстанської армії. Тернопілля не стало винятком. Хоча у нас все – завуальовано. «Постійна комісія Тернопільської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно-рекреаційної діяльності прийняли рішення про проведення гри «Легенда УПА» 18-19 травня 2013, – розповів один з організаторів події, голова обласного «Молодіжного націоналістичного конгресу» Іван Ковалик. – Цей документ підписав заступник голови облради Сергій Тарашевський. Відповідну рекомендацію надіслали до обласного управління освіти. Та там попередньо рекомендували нам все перенести на середину осені, а потім так і не підписали наказу про «Легенду УПА».

Потім, щоб «замилити очі» громадськості, підопічні колишнього пластуна та заступника голови ОДА Петра Гоча вдалися до хитрощів. До районних управлінь освіти 15 травня надійшов рекомендаційний лист від начальника обласного управління освіти Івана Запорожана. Правда датований він ще 15 квітня. Тобто кур’єри і пошта працювали аж цілий місяць.

«Запорожан у своєму листі рекомендував всяко сприяти організаторам заходу у підготовці та проведенні теренової гри «Легенда УПА» у визначений термін, – додає Іван Ковалик. – І тут виникає кілька питання. Я відправив 18 квітня лист до Петра Гоча з проханням сприяння. У свою чергу освітяни, спираючись на мій лист, розіслали листи в райони. Як же міг Запорожан відправити листи, які після того йшли поштою цілий місяць, на основі мого звернення, яке я написав аж через три дні?»

Націоналісти розцінюють такі дії діяльність управління освіти і науки ТОДА як таку, яка нищить національно патріотичне виховання в області. На думку громадських активістів, таким чином чиновники на місцевому рівні потурають антиукраїнській політиці, яку веде міністр-українофоб Дмитро Табачник.

 На фото: Учасники оргкомітету теренової гри