У січні голова обласної ради Олексій Кайда підписав розпорядження про відзначення  в області 100-річчя  закінчення Патріархом Української Греко-Католицької церкви, визначним церковним та науковим діячем, філософом, патріотом Йосифом Сліпим Тернопільської гімназії. На виконання цього розпорядження в області відбулося ряд просвітницьких та культурологічних заходів.

Так, у Тернопільській українській гімназії ім. І.Франка була організована святкова академія.

Протягом лютого у навчальних закладах області відбувалися уроки пам’яті, тематичні уроки духовності, інформаційно-просвітницькі години на теми «Хресний шлях Йосифа Сліпого», «Провідник духовності», «Йосиф Сліпий – лицар духу» тощо. Школярі мали нагоду переглянути відеофільми про життєвий шлях Патріарха – «Патріарх», «Молитва за Україну», «Йосиф Сліпий – духовний лідер нації».

У Вищій духовній семінарії ім. Й.Сліпого та Українській гімназії ім. І.Франка були проведені літературно-музичні композиції «Лицар духу».

У рамках відзначення дати закінчення Патріархом тернопільської гімназії  для школярів області були організовані екскурсії на батьківщину Йосифа Сліпого у село Заздрість Теребовлянського району та до музею  при Українському католицькому університеті у Львові.

Виставки, духовні концерти, присвячені ювілейній даті, відбувалися  і в інших навчальних закладах області, у бібліотеках, музеях.

«Крім того, за сприяння голови обласної ради  світ побачила книга «Життєвий шлях Патріарха Йосифа», яку передано в усі шкільні бібліотеки Тернопілля» – зазначили у прес-службі обласної ради.