фестиваль вареники вареник-фест відкриття туристичного сезону збаразький замокП’ять тисяч вареників наварили на фестивалі «Вареник-фест», який відбувся в рамках відкриття туристичного сезону на Тернопіллі. Загалом свято вдалося, щоправда, його трохи «підмочив» дощ..

Вчора на Тернопільщині відбулося відкриття туристичного сезону. Офіційний старт періоду літнього відпочинку та мандрів дав фестиваль «Мандруємо замками Тернопілля», який пройшов уже вдруге у Збаражі біля замку XVII століття.

В основному, програма фестивалю повторювала минулорічну. Щоправда, організатори урізноманітнили та доповнили її новими деталями.

Так, уже традиційно відбулися лицарські бої. Проте, якщо минулого року в рові біля замку билися лицарі, що мало відрізнялися між собою, то нині поєдинок точився між козаками і татарами.

Новацією стало й те, що цьогоріч представляли свої принади села Збаражчини. Майже кожна сільська рада мала тут свою ятку, де пропонувала щось оригінальне. Наприклад, село Стриївка приваблювало гостей ковбасами та сивухою. Були представлені на святі й місцеві ресторани та бари.

Подбали організатори і про відвідувачів з дітьми. Для найменших облаштували дитячі майданчики з гірками та качелями.

На святі також виставляли ретро-автомобілі і запускали повітряну кулю, а поціновувачі фотомистецтва могли оглянути виставку Василя Бурми «Під мурами старих замків».

На сцені, яку облаштували біля мурів палацу, козацькі та українські народні пісні виконували учасники фестивалю «Забуттям не заростає честь і слава козаків».

А ті, кому лише духовної їжі бракувало, могли підкріпитися біля козацької кухні.

Родзинкою фестивалю, як і минулого року, став конкурс «Вареник-фест». Як повідомили організатори, цього року зварили п’ять тисяч вареників, якими пригощали учасників фестивалю.

Щоправда, дещо зіпсувала свято погода, яка внесла свої корективи. У розпал святкування раптово вперіщив сильний дощ з градом, який хоч і намочив багатьох, проте настрій не зіпсував. Тож ті, хто залишився, мали змогу спостерігати за феєрверком, яким фестиваль і завершився.