Голова Чортківської районної ради, представник “Нашої України” Роман Чортківський на черговий сесії 11 січня склав повноваження керівника органу місцевого самоврядування.

 

Офіційна причина – призначення його головним лікарем центральної районної лікарні. Перед тим депутати більшістю голосів звільнили з посади головного лікаря Чортківської центральної комунальної районної лікарні Михайла Семкова  та призначили  на цю посаду Романа Чортківського, уклавши з ним контракт терміном на п`ять років та  припинивши повноваження голови Чортківської районної ради.

Таким чином, Роман Чортківський став першим головою райради на Тернопільщині, обраним на місцевих виборах, який пішов з посади. Нагадаємо, що раніше обласна влада робила спробу усунути з посади представника БЮТу Василя Попка. Однак в результаті таємного голосування депутати відмовились визнавати рішення суду щодо корупційного правопорушення районового голови.

Звільнення Чортківського важко пов’язати з подібним сценарієм влади, хоча свого часу опоненти дорікали йому  бажанням суміщати  виборну посаду з  лікарською практикою. Крім того, екс-керівник райради  не належав до затятих опонентів президентської вертикалі. Цілком ймовірно, що лікар за фахом, вирішив отримати “синицю в руках” у вигляді 5-річного контракту на посаді головлікаря, ніж продовжувати перебувати на політичній посаді, особливо напередодні парламентської кампанії. Не виключено, що на Чортківщині “розчищають дорогу” для якогось іменитого мажоритарника від влади.

І, можливо, новий голова Чортківської райради, якого мають обрати на одній з найближчих сесій, буде працювати в цьому форматі.