Понад 80 тис. переселенців офіційно зареєструвалися на Тернопільщині.

Про це повідомив начальник обласної військової адміністрації Володимир Труш. За його словами, регіон може прийняти ще 15 тис. осіб.

Переселенці, які офіційно реєструються, можуть отримати від держави щомісячну допомогу у розмірі 2 тис. грн. 3 тисячі гривень виплатять на кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в більш безпечні регіони.

«В області зареєстровано більше 80 тис. переселенців. Держава компенсувала на нашу область 43 тис. млн. грн. для погашення комунальних платежів, там де проживали люди, які на сьогоднішній день мусили тимчасово переїхати в нашу область через те, що в їхніх регіонах йдуть бойові дії. Ці кошти зараз переходять на громаду і будуть спрямовані для тих людей, які зареєструвалися у програмі «Прихисток». Будуть ще приїжджати потяги з евакуйованими і ми будемо розміщувати їх на теренах області. Ми зробили аудит, в області є близько 15 тис. місць, де ми можемо розмістити людей», – зазначив Володимир Труш.

Додамо, на Тернопільщині 6 867 сімей з постраждалих регіонів отримали по 2000-3000 гривень допомоги на проживання. Виплати отримали ті люди, які офіційно зареєструвалися в регіоні.