.

Близько 10:30 біля підніжжя Тарасової гори в Каневі відбувся конфлікт цивільних осіб, які представилися охороною, що контролює прохід на Чернечу гору, з представниками правих партій.

.

За інформацією ГолосUA, близько 30 чоловік, котрі тримали символіку «Свободи», «Нашої України» та Конгресу українських націоналістів не пустили на Тарасову гору.

На чолі колони правих – народний депутат Євген Гірник, котрий хотів відвідати могилу батька на Чернечій горі. Охоронці заявили, що від обласної державної адміністрації надійшла вказівка не пускати на гору людей з партійними прапорами. Після півгодинних суперечок і взаємних звинувачень начальник охорони комусь зателефонував і йому підтвердили наказ не пускати правих. Разом з тим у підніжжя стоять величезні шеренги людей з символікою Партії регіонів.

Нарешті, після того, як праві пішли, охоронцям сказали, щоб за годину пропустили людей з партійною символікою Партії регіонів. Тим часом рух на Чернечу гору поки взагалі заблоковано. Тепер охоронці не пускають нікого.

Нагадаємо, сьогодні в Україні відзначають 150-річчя з часу перепоховання праху Тараса Шевченка в Україні.