Представляємо наступного суперника тернопільських майстрів шкіряного м’яча, з якими підопічні Ігоря Яворського зустрінуться в cуботу
Олімпік (Донецьк). Рік заснування —2001. Головний тренер — Роман Санжар.
Веб-сайт: olimpik.com.ua
Кольори клубу — білий, синій
Назва стадiону: “Олімпік”, 3000 місць
Благодійний фонд “Олімпік”, як і однойменний донецький футбольний клуб були утворені в серпні 2001 року.
Вже в 2003-му році команда юнаків Олімпіка 17-18 років стала чемпіоном області серед колективів фізичної культури. А на наступний сезон прийшов по-справжньому значущий успіх у масштабах всієї країни. Юнаки 88-го року народження потрапили у фінальну частину чемпіонату України.
У серпні 2004-го сталося ще одна знакова подія — був зданий в експлуатацію красень спортивний комплекс — справжнє диво за мірками дитячо-юнацького футболу. Талановиті донецькі хлопчаки отримали європейські умови для тренувань.
Успіхи юнаків дозволили заявити команду в сезоні 2004/05 у змаганнях серед професійних колективів. У першій зустрічі на новому рівні Олімпік на сьомій хвилині відкрив рахунок. Правда, потім пропустив чотири м’ячі у відповідь і ту зустріч програв (1:4). Але суперником була Сєвєродонецька Блискавка, основу якої складали колишні гравці премьерлігового маріупольського Металурга на чолі з тренером Юрієм Погребняком. Вже наступна гра проти Гірника-Спорту принесла першу перемогу.
Свій перший десятирічний ювілей Олімпік відзначив з розмахом, насамперед, відмінним результатом. Ставши чемпіоном серед команд Другої ліги у групі “Б”, команда завоювала право виступити в Першій лізі українського футбольного ешелону. У своєму дебютному сезоні на новому рівні “олімпійці” фінішували 12-ми.
Сезон 2012/13 футбольний клуб Олімпік теж завершив на 12-му місці.
Сьогодні Олімпік — клуб з відмінною інфраструктурою. Чисто футбольний стадіон з трибунами до 3 тисяч місць, комфортабельні роздягальні, місткий тренажерний зал, медичний центр, тренувальні поля з натуральним і синтетичним покриттям. На цих майданчиках тренуються 11 вікових груп вихованців Академії. А ще комфортабельний готель з харчоблоком. Тому неспроста цей комплекс був одним з базових для команд-учасниць Євро-2012.
Олімпік пишається своїми вихованцями, які грають в командах Прем’єр-ліги, в Першій українській лізі, не загубилися також і в чемпіонатах різних країн СНД, як наприклад, Дмитро Пивоваренко, що є неодноразовим призером чемпіонату Вірменії. А першою ластівкою був Сергій Яворський (виступав за Оболонь, Іллічівець), відмінно проявив себе Дмитро Хомченовський (виступав у Кривбасі, зараз — в Зорі), Сергій Артюх (грав у полтавській Ворсклі, у складі Симурга став бронзовим призером чемпіонату Азербайджану, а в останні роки захищав кольори Закарпаття і Полтави).
Особлива гордість — випускник Академії Олімпіка опорний півзахисник Дмитро Гречишкін, який підписав з чемпіоном країни Шахтарем в 2013 році п’ятирічний контракт. Зазначимо, що Дмитро Хомченовський регулярно залучається до молодіжної збірної України, а голкіпер Заур Махарадзе — перший номер у юнацькій збірній свого віку. Ну і нарешті, перший чемпіон Європи серед юніорів Ігор Левченко, який захищає ворота луганської Зорі. Там же грають у молодіжному складі Ярослав Квасов і Ярослав Олійник, а в київському Арсеналі продовжує свої футбольні “університети” Олександр Філіпов.