Третій міжнародний фестиваль «Файне місто» потішить відвідувачів не тільки музикою та піснями у виконанні відомих українських та закордонних гуртів. Готують організатори й різноманітні розваги. Зокрема, на території фестивального містечка будуть діяти спортивні зони. Там для усіх бажаючих проведуть змагання зі стрітболу, тейбл боулдерінгу та мікрофутболу. Усі спортивні майданчики працюватимуть три фестивальних дні у вільному доступі.

– Цього року ми потішимо відвідувачів фестивалю не тільки якісною музикою улюблених гуртів, а й забезпечимо їм комфортне перебування у наметовому містечку та запропонуємо різні спортивні розваги, – зазначають організатори фестивалю. – На ігрових майданчиках усі охочі зможуть спробувати свої сили у такому доволі новому для нас виді спорту, як «тейбл боулдерінг». Також можна буде навчитись грати у мікрофутбол та стати переможцем у стрітболі.

Діятиме на «Файному місті» також фестивальний салон краси, де можна буде зробити біотату, пірсінг чи пофарбувати волосся. Для любителів велосипедів працюватиме прокат роверів, а ще буде  діяти handmade-зона.

Нагадаємо, що у цьогорічному фестивалі візьме участь 60 музичних гуртів, в тому числі дев’ять іноземних. Виступатимуть вони на чотирьох сценах. «Файне місто» триватиме упродовж трьох днів – із 3 до 5 липня на території Тернопільського аеропорту.

Ольга Трач

Довідка:

Стрітбол (від англ. street “вулиця” і англ. ball “м’яч”) — спортивна командна гра з м’ячем. Це баскетбол 3х3. Стрітбол походить від баскетболу, проте має деякі зміни у правилах. У гру грають 2 команди. Кількість гравців команди може змінюватись. Зазвичай в командах по 3 гравці (класичний стрітбол). Гра може проходити “на одне кільце” (при цьому команда перед забиванням м’яча в кільце мусить “вивести” його за трьох-очкову лінію).

Тейбл Боулдерінг (boulder – “валун”, англ.) – Відносно новий вид спорту, варіант класичного боулдерінгу (лазіння по валунах). Тільки у тейбл боулдерінуг завдання спрощується: замість карабкання по кам’яних брилах потрібно “здолати” простий стіл для пікніка. Здавалося б, нічого складного, але це тільки на перший погляд. Спробуйте пройти кілька кіл, ні разу не зачепивши чорний мат, і ви відчуєте себе справжнім скелелазом. Бали не надаються, якщо ви все ж торкнулися підлоги будь-якою частиною тіла. Кожному учаснику турніру дається часовий ліміт – 2 хвилини, за які потрібно пройти якомога більше кіл. По закінченню цього терміну підраховується сума балів, яка залежить від складності кіл і їх загальної кількості.

Юка (мікрофутбол) – різновид вуличного футболу, місцем народження якого є Київ ! Автор називає його “мікрофутбол”. Суть гри полягає в тому, щоб з-за меж “зони” потрапити м’ячем у “юку” (предмет циліндичної форми) і збити її. Переможцем стає та команда, яка за відведений час більше разів з-за меж зони влучить в “юку”.