Кандидатура керівника російської православної церкви  на Тернопільщині отця Сергія (в миру Генсицький Борис Наумович) серйозно розглядається у Москві – заявив протодіакон Андрій Кураєв.

Митрополит Тернопільський УПЦ МП Сергій ГенсицькийПравда він вважає, що більш імовірним кандидатом на головування УПЦ МП є митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

 “Важливо, щоб у людини були хороші очі, він повинен бути від лона Церкви, а не від політики. Таке чарівність було у Володимира, така чарівність є і у Онуфрія”, – сказав Кураєв у вівторок на прес-конференції в Москві, повідомляє Інтерфакс

 Другим можливим кандидатом протодиякон вважає митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія. Вони з Онуфрієм разом вчилися в Москві. В силу дружби, яка зв’язує двох митрополитів владика Сергій, на думку отця Кураєва, мав би відмовитися від посади. Така собі незакамуфльована підказка з кремлівських пагорбів.

 Крім того, незважаючи на те, що “митрополит Онуфрій ніколи не робив церковної кар’єри”, “церковний народ його дуже любить”, вважає москвич, який регулярно відвідує Україну з агітаційною метою та намагається впливати на церковне життя.

 Митрополит УПЦ Московського патріархату Володимир помер вранці 5 липня. Він був предстоятелем цієї конфесії з 1992 по 2014 рр..

 24 лютого 2014 місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри обраний митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій Березовський. Вибори предстоятеля УПЦ пройдуть 13 серпня на Соборі єпископів УПЦ МП.

На початку липня сесії Тепрнопільської облради прийняла звернення до уряду з вимогою повернути Почаївську Лавру, якою керує митрополит Сергій, до державної власності.