Вчора, 4 липня, у присутності депутатів від різних фракцій Петро Порошенко підписав законопроект №3251, що передбачає зниження акцизного збору при імпорті вживаних автомобілів. Одним зі співавторів такого очікуваного закону став і депутат з Тернопільщини Микола Люшняк.

Микола ЛюшнякПідписаний президентом документ істотно полегшує життя українцям, адже ціна авто, яке перетинає кордон, зменшиться в середньому на 3-8 тисяч євро. Українці ж мають бути готовими до екологічних вимог Євро-5, яких дотримується Україна (вантажні автомобілі, що продаються в ЄС з жовтня 2008 року і легкові, що продаються з 1 вересня 2009 року).

– Цей закон очікували тисячі українців, адже експерти вказують, що більше 30 тисяч наших співвітчизників продовжують користуватися вживаними іномарками без їх розмитнення. Зрозуміло, така ситуація склалася через високий акциз. Тепер, ми зможемо купувати вигідно вживані машини і наповнювати чесно та відкрито державну скарбницю. Цей крок наблизить українців до європейських стандартів життя, – переконаний Микола Люшняк.