Народний депутат України Микола Люшняк одним зі своїх першочергових завдань вважає відновлення роботи Ковалівського спиртзаводу. Функціонування цього об’єкту збереже цілий Монастириський район.

Люшняк МиколаНа сьогодні всі виробничі потужності не працюють вже протягом чотирьох років. Свого часу спиртзавод був бюджетоутворюючим підприємством ледь на всього регіону. Тут виготовляли не тільки спирт. На території встановлені лінії розливу мінеральної води. Найголовніше, що тут є горілчана лінія, тобто тут може існувати замкнутий цикл виробництва.

«Викликає подив, що сьогодні таке потужне підприємство ще досі не працює, – зазначає Микола Люшня. – Варто віддати належне жителям самого села Ковалівка та всім працівникам. Завдяки людям завод збережений, його не дали порізати на металобрухт».

Виробничі потужності Ковалівського спиртзаводу, не зважаючи на такий тривалий простій, перебувають ледь не 100% готовності до початку робити. Всі працівники готові хоч сьогодні стати на свої робочі місця.

«Для початку роботи потрібно зовсім небагато: це воля керівництва «Укрспирту». Вищі чиновники мають банально дати дозвіл на запуск виробництва. Та багато місяців чомусь блокуються всі наші спроби натикаються на нерозуміння. На сьогодні для мене першочергове завдання відновити роботу Ковалівського спиртзаводу. Це дасть новий поштовх у розвитку Монастириського району. В жодному разі не можна допустити штучного банкротства, а потім і копійчаної приватизації підприємства».

Для інформації, свого часу ще бюджетоутворюючим підприємством Монастирищини був тютюново-ферментаційний завод. На сьогодні після приватизації він більше десяти років не працює, все виробництво знищене. Від колись процвітаючого підприємства залишилася тільки величезна будівля у центрі районного центру.