Україна сьогодні – потужний гравець на ринку сільськогосподарських культур. Останніх 10-15 років Україна зробила дуже великий поштовх у розвитку сільського господарства. Тепер справа за народними депутатами, які мають внести зміни в законодавство, що сприятимуть залученню іноземних інвестицій. Про розповів народний депутат України Микола Люшняк під час щорічного Дня поля у Бучачі.

Микола Люшняк«П’ятнадцять років тому у нас стояло дуже багато земель. Зараз Україна – провідна аграрна держава. По вирощуванню кукурудзи – ми треті в світі, ячмінь – перше-друге місце в світі по експорту. Наша економіка була розвернута трохи в бік нашого північного сусіда. Зараз нам важко переформатуватися, особливо в сторону Європи, бо там інші вимоги, а наше законодавство не співпадає з законодавством ЄС. Тому зараз у нас такий переломний момент. Україна повинна розвивати цілком інакші ринки. Маємо виростити якісну продукцію, яка буде конкурентна як в Європі, так і в Азії» – вважає народний депутат України Микола Люшняк.

Україні потрібні зміни в законодавстві, які могли б приваблювати і захистити інвестора. Над цим сьогодні і працюють народні депутати. Хоча, аграрії нині потребують і фінансової підтримки.

«На жаль, сьогодні уряд не може в повному обсязі фінансувати сільське господарство, тому у галузі є проблемо. Якби сьогодні у нас не було військової окупації, а на війну у нас в бюджеті передбачено близько 90 мільярдів гривень, якщо 10% цієї суми дати в підтримку агровиробництва, то 2016-2017 рік ми зможемо виростити не 60 мільйонів тонн зерна, а 100 мільйонів тонн» – каже Микола Люшняк.

На порядку денному, вважає народний депутат, експорт не сировини, а продукції більш глибокої переробки. Передумови для створення переробних підприємства у нас є.

«Я був в багатьох країнах Євросоюзу,в США, Канаді. Повірте, чогось кращого, ніж у нас, я не побачив. По технології і обробітку ми рухаємося з ними в ногу, не відстаючи. Єдине, вони мають дешеві кредитні кошти і відшкодування на гектар. Але Україна багата не тільки землею, а й людьми, які вирощують цей урожай. Тому, перспектива є» – зазначив Микола Люшняк.