Представництво московської православної церкви в Україні поспішає отримати документи для привласнення землі Почаївської Лаври. Відчуваючи, що запахло “смаленим” керівництво монастиря, який тимчасово перебуває в стінах української святині, вимагає у почаївських депутатів відповідного рішення.

Почаївську лавру включать до спадщини ЮНЕСКОДля цього подано заяву до Почаївської міської ради Тернопільської області з проханням про надання дозволу на виготовлення технічної документації на земельну ділянку під приміщеннями монастиря.

Подібне звернення було два роки тому, але місцева влада відповіла відмовою, пояснюючи це потребою з’ясувати ситуацію, складним політичним станом у державі і т.п. Тепер ченці написали нове клопотання.

Наразі приміщення Почаївського монастиря, у тому числі братські корпуси, знаходяться у державній формі власності, а монастир їх лише орендує.

Тим часом основного спонсора УПЦ МП Вадима Новинського можуть позбавити депутатської недоторканості саме за насильницьке втручання у церковні справи.