Нещодавно голова Тернопільської ОДА Степан Барна відсторонив від виконання повноважень свого заступника на період проведення службового розслідування Леоніда Бицюру. З чим же конкретно пов’язане службове розслідування, в ОДА не уточняли.

Крисак Іван, Бицюра ЛеонідСам же Леонід Бицюра каже, що про причини відсторонення наразі йому залишається тільки здогадуватись. Загалом він готовий до перевірки, її не боїться, але має ряд питань щодо очільника комісії з перевірки, пише “20 хвилин“.

Так, нагадаємо, повідомлення про початок службового розслідування та відсторонення від виконання обов’язків з’явилось на сайті 7 липня. Перевірка, як йшлось у розпорядженні голови, відбуватиметься стосовно фактів, наведених у постанові старшого слідчого з особливо важливих справ слідчого управління УМВС України в Тернопільській області. Тим часом у ЗМІ з’явилась інформація, що перевірка розпочалась через земельну ділянку.

Щож це за факти, чи є вони таємницею, на якому етапі службова перевірка, ми поцікавилися 10 липня у голови комісії із службового розслідування – Івана Крисака, у прес-службі ОДА, у правоохоронців (від останніх відповіді так і не отримали – прим. ред.)

Як відповів нам голова комісії, сама перевірка тільки-но мала починатись 10 липня.

– Не можу більше щось сказати, я бачив розпорядження, ознайомлений з ним, але ще матеріалів не маю, – пояснив він. – Питання ще не вивчав. Оце, сьогодні, думаю в другій половині ознайомлюсь і почну збирати комісію. Поки інформації якоїсь надати не можу. Це буде, швидше за все, наступного тижня.

Підтвердити чи заперечити, що службове розслідування проводитиметься через земельну ділянку, він, пояснив, що на цьому етапі не може. Чи може сказати більше щодо питання усунення від повноважень та причини перевірки голова ОДА, негативно відповів й начальник відділу інформаційної діяльності Тернопільської облдержадміністрації Олег Удич.

– Є зміни в Кримінальному кодексі,. – каже він. – І згідно з ним ми не можемо робити щось, що суперечить чи може зашкодити слідству, чи без його дозволу. Це проста і зрозуміла причина, чому не може коментувати не лише керівник відомства. Кримінально-процесуальний кодекс право оприлюднювати інформацію такого типу залишає тільки за слідчим. Ми розуміємо, що є підігрітий інтерес суспільства до того всього. Тому запросили на прес-конференцію на наступний четвер, 15-ту годину Івана Крисака. Якщо до того часу журналісти не матимуть інформації, то після завершення роботи комісії, Іван Богданович дасть відповіді на всі запитання.

Звідкіля ж інформація у ЗМІ про Бицюру і землю, зазначив пан Удич, в ОДА не знають. Так само, як і те, чи факти з постанови слідчого є таємницею.
– Це питання не до нас, а до слідчого, – додає він.

Чому відсторонили та що ж перевіряють, перепитали ми і у Леоніда Бицюри.

-Я можу тільки здогадуватись про причини перевірки, бо мене ще самого із цією постановою не ознайомили, – каже він. – Вони могли робити це службове розслідування, або могли не і робити. Бо, наскільки я зрозумів, постанова не про порушення кримінального провадження, а про проведення перевірки. А таких постанов є купа. Вони ж вирішили піти шляхом службового розслідування. Я тут абсолютно не переживаю, бо нема чого.

Не влаштовує пана Бицюру тільки один факт – те, що головою комісії призначили Івана Крисака. Тому, як повідомив пан Бицюра, він звернувся до голови ОДА, щоби той змінив голову комісії.

-Я вважаю, що Крисак не має морального права на це, – продовжує Леонід Бицюра. – Щодо до нього був складений протокол про корупційні діяння. Він оскаржує його в суді. Я ним займаюся з 2009 року по його злочинам – по землі, по майну, по Ангелівці. Ясно, що він мені останні пів року мстив, той Крисак. Тому я важаю, що ставити його головою тієї комісії, не буде правильно, необ’єктивно. Щодо роботи комісії, то ясно, що я готовий дати інформацію вичерпну, пояснення. Це – не питання.

Підтвердив інформацію пан Бицюра і щодо згадки у постанові земельної ділянки. Мовляв, вона згадується у самому ж розпорядженні голови ТОДА (в опублікованому на сайті розпорядженні ще станом на 10 липня йшлось тільки про факти, наведені у постанові слідчого – прим. ред. Станом на 12 липня – інформація уже доповнена.)

– Воно звучить у розпорядженні так – на підставі постанови щодо згоди на вилучення земельної ділянки, – додає пан Бицюра. – Але, оскільки мені ще тієї постанови не показували, комісія ще не починала свою роботу, то я не можу прямо сказати, чи це стосується площі Євромайдану чи ні. Я опосередковано розумію, щодо чого те кіно розкручують.

Так, за словами пана Бицюри, пан Крисак повинен сам готуватись до того, аби відповідати за свої незаконні дії.

– Я просто забув, хто такий Крисак, – додає пан Бицюра. – В мене було купа тоді справ. Я просто забув… Якби пам’ятав, він ніколи б не став першим заступником голови ОДА. Зараз Барна з якогось дива вирішив йому підіграти.