У центрі післяопераційної перетримки тварин у селі Дичків, що біля Тернополя, зараз перебуває більше двох десятків тварин. Їх усіх відловили на вулицях обласного центру. Однак із середини літа собак харчують і лікують лише волонтери. Захисники тварин за власні кошти купують для чотирилапих їжу та медикаменти. Волонтери кажуть, що міська влада відловила собак, відвезла в центр тимчасової перетримки і фактично залишила помирати голодною смертю.

– Міська програма не завжди передбачає годування, тобто, вона передбачає, але немає можливості прогодувати цих тварин. Буває в період зимовий, коли період закінчення року – початок року, так у нас було, і зараз із серпня місяця теж бюджет немає можливості харчувати цих тварин, – розповідає співзасновник громадської організації «Ноїв ковчег», яка опікується бездомними тваринами, Ірина Тараєва.

За словами чиновників міськради, за бюджетні гроші харчувати мали б тільки безпритульних собак, яких стерилізували. Проте, через заборону в Україні кетаміну (препарату, який застосовують у ветеринарії для загальної анестезії тварин), цю процедуру зараз і взагалі не проводять. Відповідно, немає стерилізованих собак, немає і грошей на харчі тваринам.

– Виділяється тільки на тих собак, які стерилізовані. Вони мають право там бути певний період. Просто завезти собаку, щоб вона там жила і харчувалась, такого немає. Це законом не передбачено, – пояснює заступник начальника міського управління житлово-комунального господарства Олег Соколовський.

Єдиним порятунком для чотирилапих безхатченків, які нині мешкають у центрі, є допомога волонтерів. Останні запевняють, що не залишать собак у біді.