Народний депутат України Микола Люшняк від «УДАу» та відомий аграрій Петро Гадз передали три автомобілі для потреб української армії та добровольчого батальйону ОУН.

На Бучаччині замість того, щоб передавати для потреб військових сільськогосподарську техніку, придбав броньовані автомобілі.

Держава зобов’язує аграріїв віддавати частину техніки військовим. Це звична практика в умовах бойових дій. Однак фермери до вирішення питання підійшли більш практично. Підприємству «Бучачагрохлібпром» запропонували віддати 4 сільськогосподарських камази, які годують ферму.

Шляхом переговорів вдалося залишити техніку, яка має сільськогосподарське призначення, для роботи на полях. Натомість аграрії придбали необхідні на передовій позашляховики.

«У нас не заберуть машини і буде транспорт, чим возити хліб, а армії ця сільськогосподарська техніка не потрібна. Тому я запропонував купити машини, які заїдуть по полі, по болоті, по чагарниках, які дійсно потрібні армії» – додав Петро Гадз.

Військові погодилися, що така допомога Збройним Силам України буде більш ефективною в умовах війни.

«Вигідніше справді закупити з-за корону оці автомобілі легкові, які в декілька разів ефективніші для бойових підрозділів. Таким чином виграє і підприємство, і Збройні Сили України» – вважає військовий комісар Бучацького-Монастириського об’єднаного районного військового комісаріату, підполковник Сергій Дзюма.

До речі, завдання з мобілізації техніки у районі виконали на 100%, кажуть військові. А три броньовані позашляховики уже відправили на передову.

«Ці автомобілі маневрені і швидкі. Аграрії зазвичай використовують старі автомобілі, які мають більше 20 років, вони розкомплектовані, їх важко відновити, бо жоден завод вже не виготовляє для них запчастини. А ці автомобілі добре збережені, бо їздили по європейських дорогах. По моторах і ходовій вони кращі за ту техніку, яка є на озброєнні Збройних Сил України. І я думаю така лепта, яка сьогодні внесена в обороноздатність нашої держави, це чиїсь врятовані життя» – додав народний депутат України Микола Люшняк.