Чергова сесія міськради відбулася 12 червня. На засідання прийшло чимало представників різних громадських організацій та звичайних тернополян. Адже депутати мали розглянути питання про передачу гуртожитків ТОВ «Тернопільбуд» у комунальну власність міста.
Поки представники ініціативної групи від мешканців цих гуртожитків виступали у залі засідань, інші чекали рішення під міською раду з плакатами «Тернопільмуд: хитрість загартована часом, жадібність перевірена людьми», «Лило, відремонтуй гуртожитки!» та іншими. Окрім того, ряд важливих питань, які тернополяни висунули до міськради розглядали на спеціальній комісії. Про результати роботи цієї комісії також йшлося на сесії. Зі своїми проблемами прийшли на пленарне засідання й активісти столичного Майдану – хто з проханням про допомогу, а хто зі звинуваченнями на адресу свободівців.
До порядку денного зі 184 питань депутати внесли додатково ще більше двох десятків проектів рішень. А першим вирішили розглянути проект про передачу гуртожитків «Тернопільбуду» у комунальну власність міста. Начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Микола Лесів доповів, що у комунальну власність передають не цілісний майновий комплекс, а окремі кімнати у гуртожитках. Частину кімнат «Тернопільбуд» залишає за собою, оскільки у них проживають холостяки та працівники підприємства.
– Керівник товариства Василь Лило передає кімнати у комунальну власність міста не з власної волі, а під тиском громади, – зазначила представник ініціативної групи під час свого виступу. – Гуртожитки Комбайнового заводу та ВАТ «Текстерно» уже давно передали у комунальну власність, а ми цього права добилися тільки зараз. Незважаючи на те, що протягом багатьох років платили ЖЕКам товариства чималі гроші за кімнати, гуртожитки зараз перебувають у занедбаному стані. А коли ми перевірили, які кімнати передаються у комунальну власність, а які «Тернопільбуд» залишає у своїй власності, то з’ясувалося, що люди, які довший час пропрацювали на цьому підприємстві і прожили у гуртожитку, можуть залишитися без житла. Зокрема, це стосується шести одиноких жінок, які живуть на вулиці Макаренка, 37. Тому просимо передати у комунальну власність і ці кімнати, а також усі непродані приміщення.
Василь Лило пояснив, що залишаючи у своїй власності кімнати, де проживають холостяки, діяв виключно у рамках законодавства, адже ліжко-місце у гуртожитку не підлягає приватизації. Тому такі кімнати й не були включені до переліку тих, які передаються у комунальну власність міста.
Але цьому заперечив депутат Іван Сороколіт. Він повідомив, що кімнати у гуртожитках на вулиці Лукіяновича, де проживають одинокі громадяни, в одному жінки, а в іншому чоловіки, всі приватизовані. І в законодавстві вказано, що у цьому випадку питання про приватизацію вирішує не правонаступник, а відповідна комісія міської ради.
Після обговорень депутати проект рішення «Про передачу у комунальну власність міста гуртожитків «Тернопільбуд», прийняли за основу. А для вирішення проблем із одинокими тернополянами, які проживають у гуртожитку і хочуть приватизувати кімнату, буде створена відповідна комісія. Протягом місяця, за словами Сергія Надала, буде напрацьовано відповідний проект, щоб ці кімнати також передати у комунальну власність. Його розглянуть на липневій сесії міськради.
Ольга Трач
Фото автора
Читайте на цю тему: