Музейний комплекс «Лемківське село», що у Монастириську, відкриють для цілорічного відвідування туристів.

Це єдиний музей в Україні, в якому зосереджено найбільшу збірку пам’яток історії, мистецтва і побуту переселенців – лемків. Комплекс за своєю структурою – етнографічний, а також музей просто неба. Тут представлена матеріальна і духовна спадщина Лемківщини. Лемки створили багату, самобутню культуру, дбайливо ставились до своїх звичаїв, традицій. У восьми залах зібрано їх одяг, знаряддя праці, предмети побуту.

«Всі експонати є частиною душі наших лемкинь і лемків. У цьому залі знаходимся – це більш знаряддя праці. Лемкині були великими майстринями, тому шо вони робили все своїми руками. Ці речі привезені ними, коли їх переселяли, вони брали все зсобою. І з церкви деякі речі зберігали, щоб привезти це сюда, щоб це побачили їхні внуки і правнуки», каже зберігач фондів музейного комплексу «Лемківське село» Віра Сисак.

Також до музейного комплексу належать 6 експозиційних будиночків, які розміщені на Ватряному полі. Тут представлена церковна вишивка, майстерні: столярна, кравецька і гончарна і подвір’я ґазди. У майбутньому таких будиночків планують створити близько 20-ти. Перешкодою є те, що землю музейному комплексу доводиться орендувати.