Партія «Громадянська позиція” Анатолія Гриценка увійшла в ОО “За батьківщину”

Як передає УНІАН, про це повідомили на брифінгу А. Гриценко, перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов та лідер партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк.

За словами А. Гриценка, 15 червня був підписаний документ про засади входження партії «Громадянська позиція» до складу Об’єднаної опозиції.

Цими засадами передбачено, що партії, які увійшли до Об’єднаної опозиції, формують спільну програму дій з метою розбудови незалежної держави на основі європейських цінностей.

«Лідери партій, що об’єдналися, публічно заявляють про те, що на момент об’єднання вони не мають зобов’язань ні перед владою, ні перед спонсорами партій, які б обмежували їх у реалізації спільної програми дій», – йдеться у документі, підписаному О. Турчиновим, А. Яценюком та А. Гриценком.

Також лідери партій публічно заявляють, що «не погодяться на будь-які кадрові пропозиції, якщо такі надійдуть від нинішньої влади, щодо їхнього призначення на керівні посади в уряд чи інші виконавчі структури».

Крім того, лідери партій несуть персональну відповідальність за тих людей, яких вони пропонують до керівних органів Об’єднаної опозиції чи кандидатами від неї.

Кожен кандидат від опозиції ще до з’їзду письмово зобов’язується, «що, ставши депутатом, за жодних умов не залишить фракцію і не погодиться на жодну кадрову пропозицію від влади всупереч рішенню ради Об’єднаної опозиції».

Цікаво, як відомий борець за правду і справедливість голова тернопільської філії партії Гриценка, депутат міськради Петро Ландяк уживеться в одному штабі з нардепом Деревляним та екс-мером Тернополя Заставним. Не виключено, що Ландяк складе конкуренцію Заставному у праві йти від  ОО “За батьківщину” по Тернопільському міському мажоритарному округу.