Кучма вбивцяЗаступник генпрокурора Ренат Кузьмін підтвердив порушення кримінальної справи проти Леоніда Кучми. “Підтверджую. У відношенні Кучми порушено кримінальну справу. Він підозрюється у причетності до незаконних дій та вбивства Гонгадзе і незаконних дій стосовно журналіста Подольського”, – сказав Кузьмін на сьогоднішній прес-конференції.

“Дійсно, Кучмі обмежено виїзд за межі України”, – додав він.

За словами Кузьміна, відповідна інформація доведена до керівництва Державної прикордонної служби.

“У ході розслідування основної справи про вбивство Гонгадзе виявляються всі особи, які мають стосунок до злочину. Зібрано достатньо даних, які свідчать про причетність Леоніда Кучми до злочинів відносно Гонгадзе і Подольського”, – сказав він.

На питання, за якою статтею порушено справу стосовно Кучми, Кузьмін відповів:

“Перевищення влади, дача незаконного розпорядження керівництву МВС, яке призвело до вбивства журналіста”.

Як відомо, у понеділок з’явилася інформація про те, що ГПУ порушила кримінальну справу проти Кучми в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Гонгадзе, пише УП

“За Збручем” демає, що можлививі два варіанти розвитку подій

У першому випадку справу порушили, щоб остаточно відбілити колишнього президента через оправдальний вирок суду. Однак не ясно, для чого це робити з таким шумом і форсом. Адже 70-літньому екс-чиновнику доведеться походити на допити і до суду. З таким звинуваченням не довго і до СІЗО загриміти.

За іншою версією так, колишньому патрону мститься Віктор Янукович. Нинішній президент, нібито щиро вірить, що його “здали” на користь Ющенка у 2004-му і прагне лютої відплати.

У будь-якому разі Леонід Данилович Вляпався в історію, як перший президент України, який офіційно звинувачений в кримінальному злочині. Це прецендент!