Сьогодні відбулися перші матчі відбіркового етапу Кубка України з футболу 2015/2016. Для тернопільських команд початок сезону виявився абсолютно протилежним за результатом. Обидва матчі завершилися з рахунком 3:1. Щоправда, ФК “Тернопіль” здобув перемогу. А от “Нива” програла.

ФК ТернопільФК «Тернопіль» долає перший етап кубку України

ФК «Тернопіль» успішно справився зі стартовим раундом кубку України. У гостях муніципали перемогли ФК «Нікополь-НПГУ» – 3:1.

Далека дорога на Дніпропетровщину і відсутність передігрового тренування зробили своє на стартових хвилинах матчу. Десь до 10 хвилини гра була рівною, без особливих моментів. А далі тернополяни перехопили ініціативу і створили ряд гострих моментів. Так, після подачі кутового Віталієм Богдановим, оборонці господарів вибили м’яча. Першим на підборі був Сергій Полянчук, який переадресував смугастого на Ігоря Курила, з ударом котрого справився кіпер господарів Гришин. Незадовго вже Ігор Курило довгим пасом знайшов на підступах до штрафного майданчика Богдана Семенця, той віддав м’яча Полянчуку. Півзахисник ФК «Тернопіль» завдав удару, але й цього разу вправно діяв кіпер господарів поля. Після того гра дещо заспокоїлася. Навіть нікопольчани двічі «огризнулися», однак їх удари в рамку не поцілили. А далі першоліговий ФК «Тернопіль» зумів відкрити рахунок. Гольова атака муніципалів відбувалася в три темпи. Спершу Роман Гаврилюк потужно пробив, однак кіпер ФК «Нікополь-НПГУ» зумів перевести м’яча на кутовий. Той ж Гаврилюк подав корнер, воротар вибив м’яча на свого захисника, але той помилився і Ігор Курило стоячи спиною до воріт, п’ятою переправив смугастого в сітку воріт (0:1). Після забитого голу тернополяни не відійшли в оборону, а продовжували методично обстрілювати ворота господарів. Так, після удару Гаврилюка кіпер виявися на місці, він ж дивом зреагував на постріл з розвороту Полянчука. А коли кіпер був безсилим, вже підвела влучність Богдана Семенця, котрий обвів Гришина, але в порожні ворота з гострого кута не влучив. Як і не поцілив у рамку Олександр Музика, пробиваючи головою після навісу Сергія Полянчука. І все ж перевага муніципалів втілилася в гол. Центральний півзахисник Гаврилюк зрячим пасом знайшов нападника Семенця і той майстерно переправив м’яча у ворота (0:2). Але не довго перевага тернополян була комфортною. Андрій Дубчак помилився на своєму фланзі оборони і Максим Богданов скоротив розрив у рахунку до мінімуму (1:2). У час, що залишався до завершення першого тайму запам’яталися ще три небезпечних моменти тернополян. Так, Полянчук після довгої передачі Курила пробив головою не влучно. А після пострілу Віталія Богданова воротар господарів лише кінчиками пальців зумів перевести м’яча на кутовий. Натомість у компенсований час потужно з 35-ти метрів пробив штрафний Ігор Курило. Воротарю важко було справитися з м’ячем, однак той по-зрадницьки оминув ворота…

У другому таймі господарі стали більш агресивнішими і були дуже близькими до взяття воріт. В одному з епізодів за гру рукою спершу Музики, а потім Курила нікопольчани отримували право на пробиття одразу двох штрафних. Особливо небезпечним був другий постріл після якого м’яч пройшов над “дев’яткою”. А ще в одному епізоді після подачі кутового тернополян підстрахувала поперечина. На 60 хвилині матчу стався епізод, який кардинально вплинув на малюнок гри. За затримку Романа Гаврилюка друге попередження, а з ним і вилучення отримав нікопольський капітан Антон Пірковець. Опісля тернополяни на класі довели матч до перемоги, при цьому створили ще кілька гольових нагод. Зокрема, доволі підступним був удар Полянчука – кіпер господарів лише ногою зумів відвести загрозу від своїх воріт. Той ж Полянчук після хорошої діагоналі Богданова обіграв одного суперника, однак сил для акцентованого удару Сергію не вистачило. А ближче до завершення матчу тернополяни реалізували чисельну перевагу. Андрій Дубчак зробив далеке вкидання м’яча з ауту, Андрій Кондзьолка головою продовжив політ смугастого, а Семенець з близької відстані переправив того у ворота (1:3). Після забитого голу тренери ФК «Тернопіль» провели ряд замін. Особливо добре увійшли в гру Кіцак та Кривий. Так, останній за відведений йому час встиг завдати три удари по воротах, а ще одного разу віддав хорошу передачу на Соколовського, котрий, щоправда, в рамку не поцілив…

Отож, перша перемога муніципалів в новому сезоні, пише сайт клубу.

“Нива” не змогла пройти “Нафтовик”

У матчі 1/32 фіналу Кубка України, що відбувся у Охтирці 22 липня, футбольний клуб “Нива” програв “Нафтовику-Укрнафті” з рахунком 3:1.

Господарі поля відкрили рахунок на 15-ій хвилині після штрафного з правого флангу. Навісну подачу замкнув екс-футболіст “Ниви” Тимофій Листопад. Ще за 15 хвилин вдруге у ворота тернополян забив Вечтомов. Знову ж таки “Нива” пропустила після стандарту. Вечтомов забив головою, замкнувши подачу з кутового. Одразу ж після другого голу “Нива” мала реальну нагоду відігратися, але Ярослав Захаревич замешкався, перебуваючи на самоті перед воротами “Нафтовика”. Захисники скористалися паузою і встигли нейтралізувати загрозу.

До завершення першого тайму гості залишилися у меншості. Друге попередження отримав Олег Керчу і покинув поле достроково. А незадовго після початку другого тайму у ворота “Ниви” влетів і третій м’яч. Новачок “Нафтовика” Ігор Прокурор реалізував пенальті. Той же Прокурор отримав другу жовту картку і теж покинув поле охтирського стадіону достроково.

Гол престижу “Ниві” вдалося забити наприкінці гри. Після подачі Романа Гудака з кутового відзначився Тарас Петрівський. 3:1 – далі у Кубку гратиме “Нафтовик”, повідомляє прес-служба “Ниви“.