Інтерв’ю з директором будівельної компанії «Креатор-Буд» Ігорем Гудою.

Ігор Гуда– Пане Ігорю, на початку цього року житловий комплекс «Арго» був номінований на звання «Кращий будинок України 2012-го року». Що це за конкурс і чи є уже підсумки?

– Так, справді, комплекс, який ми урочисто відкривали у жовтні минулого року ввійшов в історію не лише нашого міста, а й нашої держави. За результатами найбільшого Всеукраїнського архітектурного конкурсу «ІНТЕР`YEAR», який щорічно проводиться Національною спілкою архітекторів України, цьогорічним переможцем у номінації  «Багатоповерхові житлові будинки» став житловий комплекс «Арго», що у Тернополі на вулиці Протасевича.

– В чому особливість цього будинку і що для Вас особисто означає ця перемога ?

– Особливістю цього будинку є те, що він виник в результаті  архітектурного конкурсу, які давно вже не відбувалися у Тернополі.  Ділянка, виділена під його будівництво, є надзвичайно важливою з точки зору містобудування. Це перетин вулиць Бандери та Протасевича і, фактично, перша знакова будівля, яка зустрічає Аргогостей міста зі сторони Києва. Саме тому на рівні містобудівної ради було прийняте рішення організувати конкурс проектів-ідей щодо архітектурного вирішення цього комплексу. Головна ідея образу споруди – відобразити силует легендарного корабля грецьких героїв – «Арго», який повинен стати символом майбутніх досягнень, як мешканців цього будинку, так і Тернополя загалом. Автори проекту – відомі в Україні та поза її межами архітектори Богдан Гой та Володимир Гой. Для мене особисто, як і для колективу «Креатор-Буду», комплекс є гордістю і ця перемога символізує вдале завершення ще одного етапу роботи нашого колективу. Хочу подякувати усім, хто протягом двох років працював над цим проектом  – а це понад п’ятдесят людей. Сьогодні у будинку на Протасевича проживає 167 сімей, тому хочеться, щоб наш «Арго» був не лише окрасою міста, а й затишним житлом для його мешканців.

– Зараз «Креатор-Буд» активно рекламує програму доступне житло. Які будинки акредитовані  під цю програму і чи реально придбати житло під 3 відсотки річних?

– Будівництво є основним локомотивом економіки, тому що, якщо розвивається будівництво – відповідно підтягує багато суміжних галузей. З розвитком будівництва розвивається економіка, а це найважливіше, що потрібно робити не лише на рівні нашої області, а й на рівні держави. Тому,  що таке питання як іпотека в нашій державі в принципі відсутнє. А якщо відсутня іпотека, тобто, кошти, то фактично, будь-який розвиток бізнесу, не тільки будівництва – неможливий. Державні програми, про які сьогодні йдеться, відроджують довіру до банків, до держави, до фінансових установ. Це є перший важливий крок для того, щоб економіка вийшла на нормальний рівень і все у нас запрацювало.

Нещодавно в обласній державній адміністрації відбувався захід, присвячений державним програмам, які стосуються житлового будівництва, в тому числі, обговорювались питання доступного житла.

Підприємство «Креатор-Буд» уже має досвід співпраці з державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Так, минулого року ми здали в експлуатацію будинок на бульварі Куліша, який був акредитований Мінрегіонбудом під програму  «Молодіжне будівництво». Кілька квартир у цьому будинку молоді сім’ї отримали власне за цією програмою.

– У квітні цього року «Креатор-Буд» почав реалізовувати нову програму  – «Доступне житло», за якою можна отримати пільгову іпотеку під 3% річних. По цій програмі ми співпрацюємо з фондом сприяння молодіжному житловому будівництву та Укргазбанком. У засобах масової інформації, на своєму сайті, на місцевих телеканалах та радіостанціях ми активно популяризуємо програму. Великий резонанс отримала ця програма серед людей,  багато з наших клієнтів уже готують документи для того, аби отримати цей кредит. Найболючіша проблема для українців – це мізерна зарплата і, зрозуміло, що для більшості людей придбання квартири – це недоступна розкіш. Тому те, що держава впроваджує такі програми в життя є надзвичайно потрібним і важливим. Держава повинна піклуватись про добробут своєї нації, бо це її основне призначення  і якщо подібні програми працюватимуть не лише на папері, а й у житті, то від цього виграють усі – і держава, і підприємці, і, щонайважливіше, – люди, для яких  придбання житла стане можливим.

На сьогодні Мінрегіонбудом України акредитовано під програму «Доступне житло» три об’єкти, які у Тернополі споруджує компанія «Креатор-Буд»:

1)  багатоквартирний житловий будинок з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення на вул. Карпенка, 18-А, що на «Дружбі»;

2)  багатоквартирний житлово-громадський комплекс «Садове місто» на проспекті Злуки, що на Сонячному масиві;

3)   багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземними гаражами для легкових автомобілів «Парковий комплекс» на проспекті Степана Бандери, 83а, що на Східному масиві.

Важливо, що будинки акредитовані під програму «Доступне житло», над якими уже працює колектив «Креатор-Буду», знаходяться у різних мікрорайонах міста, то ж це – додаткова зручність для покупців у плані вибору квартири.

Що стосується нашої компанії, компанії «Креатор-Буд», то усі будинки ми здаємо вчасно, згідно плану.  Намагаємось шукати цікаві архітектурні рішення, усі квартири в будинках покращеного планування, з сучасними швидкісними ліфтами, озеленені прибудинкові території, збудовані сучасні дитячі майданчики. Комплекси, які ми будуємо і готуємо до здачі у 2014-2015-х роках, які власне акредитовані під програму «Доступне житло», теж будуть архітектурно привабливими. У комплексі «Садове місто» ми плануємо створити екзотичний сад, а у межах «Паркового комплексу» – підземні гаражі і перший у Тернополі казковий ігроленд для дітей, про який ми неодноразово розповідали.

Арго, Креатор-буд

[youtube1]CzT4uewGzcE[/youtube1]