Політик, екс-голова СБУ Валентин Наливайченко та громадський діяч із Тернопільщини Володимир Петровський стали одними з перших власників нової книжкової серії «Дня» «Бронебійна публіцистика». Від них книжки потрапили до молодіжних організацій — «Тризубу», Молодіжного націоналістичного конгресу, Пласту. Цими вихідними перші комплекти книжок отримали і в загальноосвітній школі села Жуків, на Тернопільщині, та у краєзнавчому музеї перлини Поділля — міста Бережани.

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО, політик, екс-голова СБУ:

— Я давній прихильник книжок Бібліотеки газети «День». Нова серія «Бронебійна публіцистика» дуже цікава, особливо для молоді. Це по-справжньому сучасне і якісне, стильне видання. «Бронебійна публіцистика» дивує своїм змістом і сьогочасною актуальністю. Читаючи кожну з цих п’ятнадцяти книжок, розумієш, як мало змінилося з того часу і як багато нам треба вчитися, скільки потрібно змінити, щоб досягти тої України, про яку автори цих творів мріяли і за яку боролися.

Кожен молодий українець має прочитати ці книжки. Вони вражають і надихають. Взяти хоча б цитату Василя Стуса з його таборового зошита: «Голови гнути я не збирався, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину. І це нікому не буде здаватися гучною, порожньою фразою…»

Книжки дарую не лише школам чи бібліотекам, а й друзям. Один із комплектів, наприклад, кілька днів тому отримав відомий український дипломат, колишній Надзвичайний та Повноважний Посол України у США Олег Шамшур.

Володимир ПЕТРОВСЬКИЙ, громадський діяч:

— Це справді 15 пострілів по вадах нашої ментальності. Хочу подарувати ці книжки юнацьким бібліотекам і молодіжним організаціям краю — таким, як «Тризуб», Молодіжний націоналістичний конгрес, Пласт, — щоб наша молодь гартувалася на такій патріотичній літературі.

Упевнений: книжки із серії «Бронебійна публіцистика» мають стати настільними для кожного політика, громадського діяча і просто активного громадянина. Тут зібрано основу, фундамент новітнього світогляду українського патріотизму. Нехай цей невеликий внесок сприяє формуванню нової національної еліти, без якої Україна не зможе відбутися як держава.

Василь ЛАБАЙЧУК, голова тернопільського «Тризубу»:

— Серед української молоді багато патріотів. Але багато й тих, хто міг би стати патріотом, але відчуває гострий брак українських джерел знань і виховання. Книжки, які видає газета «День», безперечно, допоможуть зробити націю міцнішою й готовою до випробувань. У списку авторів є й маловідомі прізвища, наприклад діячів еміграції, і відомі імена, зокрема зі шкільної програми. Але ці тексти — одкровення, бо це зовсім не те, що пропонувала нам шкільна освіта. Це справжня енциклопедія українського патріотизму. Ми у «Тризубі» гартуємо свою силу і свій дух. Саме для гартування українського духу нова серія «Дня» — справжня знахідка.

На фото: пластунка, вихованка пластових гуртків Оксана Арсенич – племінниця керівника Служби безпеки ОУН Миколи Арсенича – отримує для своїх вихованців книжки

Катерина КОСАРЄВА, День