Упродовж місяця зловмисник “почистив” вісім підвалів у райцентрі на Тернопільщині.

Винуватець серії крадіжок – уродженець Борщівщини, був судимий у 2007 році за хуліганство та заподіяння тілесних ушкоджень до трьох років позбавлення волі. Улітку минулого року він повернувся з неволі. Знайшов собі пару аж у Чернівцях – почав проживати у цивільному шлюбі з жінкою, яка має дітей.

Сімейство треба годувати, а колишній в’язень або не хотів працювати, або не міг працевлаштуватися через судимість. Ось і проторив собі дорогу до Чорткова, де колись проживав і добре знав місто.

Якщо про надійність дверей до житла наші люди переважно дбають, то про підвали, як переконався візитер із Чернівців, не дуже переймаються. Тож металевим прутом легко впорювався із висячими замками. Свинина, курятина, паштети, гриби, смалець,  вуджене м’ясо, огірки, перець, томатний сік, компоти, варення… – чого лишень не консервують наші люди… Злодій обережно викладав чуже добро у сумки і чимчикував на автовокзал. Досвітнім рейсовим автобусом добирався до Чернівців і викладав на стіл перед задоволеною співмешканкою консервовану «здобич» (згодом ця жінка запевнятиме, що й не здогадувалася, що споживає крадене – співмешканець запевняв: продукти дешево купує у знайомих).

Упродовж місяця злодій через день-два навідувався у Чортків, щоб спустошувати підвали. Якось вкрав велосипед, щоб довезти важку поклажу до автовокзалу.

На восьмий раз його упіймали. Цього разу він приїхав у село Борщівського району на поминки – рік тому помер його батько. Повертався у Чернівці через Чортків, ось і вирішив заодно «запастися». Злодій крокував по нічній вулиці із сумкою банок із смальцем. Поряд зупинився міліцейський автомобіль. Оскільки місто лихоманило від крадіжок з підвалів, правоохоронці  всерйоз зацікавилися, звідки у нічного перехожого смалець. Затриманий зізнався у восьми крадіжках.

Недавно Чортківський райсуд оголосив винуватцю вирок – три з половиною роки позбавлення волі.

Ольга КУШНЕРИК, «Свобода»