За прогнозами епідеміологів, епідемія грипу – вже не за горами. Фахівці попереджають, що цього року епідемічний процес буде більш інтенсивний. А тому не виключено, що захворіти на гострі респіраторні вірусні інфекції і грип ризикує більша кількість людей.

Найкращою профілактикою проти грипу, кажуть медики, є вакцинація. У минулому епідсезоні у Тернополі загалом щепилося 5 тисяч 434 особи. А це становить лише 2,5% від усього населення міста. Станом на 9 листопада у місті було щеплено лише 127 осіб. Найшвидше підчепити хворобу можуть так звані професійні групи ризику. До них входять студенти, водії громадського транспорту, працівники мережі торгівлі. І власне цим категоріям людей лікарі рекомендують щепитися в першу чергу.

Нині для вакцинації – найкращий період. У цьому переконували представників освітньої, транспортної, торгової галузей на нараді, яка відбулась у п’ятницю при міському голові Тернополя. Провести щеплення у великих колективах можна двома шляхами.

– Або в поліклініці. Дане підприємство укладає угоду з будь-якими міськими комунальними лікувальними закладами. Або укладаєте угоду про те, що буде виїзний тимчасовий пункт щеплення на вашому підприємстві, – пояснила заступниця начальника відділу охорони здоров’я міста Ольга Ярмоленко.

Зробити щеплення на підприємстві можуть лише ті медпрацівники, котрі пройшли спеціальне навчання і мають про це документ. Замовити вакцину підприємства, установи і організації можуть в будь-які аптеці нашого міста. Але при транспортуванні слід дотримувати головної вимоги – температурного режиму.

– Тому що не збережений температурний режим, гарантії вакцинації вам ніякої не дасть і різні можуть бути ускладнення. Це дуже важливий пункт і його всі упускають. Важливо, як вона від самого виробника і до кінцевого споживача транспортувалась. Від цього і залежить вакцинація, – наголошує генеральний директор обласного аптечного об’єднання Галина Квасницька.

Навіть, якщо вакцину ви купляєте індивідуально, аптечний заклад повинен для транспортування надати вам сумку-холодильник. В іншому випадку – щеплення буде вважатися неефективним. Нагадаємо, що вартує вакцина у тернопільських аптеках, в залежності від виробника, від 70 до 93 гривень.