Це щастя, що онук не побоялася “вибуху”. Нас, дорослих, це дуже злякало, – розповідає Наталія Лосик. – Я хотіла скаржитися, залишила трохи того “бомбового” напою. Але знайомі сказали, що така справа “потягне” копійчину…

.


Оскільки в руках дитини “вибухнула” пляшка сильногазованої “Кока-коли”, батьки вважають, що їм потрапила до рук підробка. Проте якість води вони не перевіряли. Кажуть, що не знали, куди слід звертатися, та й шкода було часу і грошей. Наразі тернополяни вирішили більше не купувати газовані напої. Насправді ж, подібне дослідження сумнівного товару у Тернополі роблять. Деякі інстанції – безкоштовно.

Отримали в подарунок

Одна із пляшок сильногазованого напою, яку родина Федчишин отримала в подарунок від компанії, “вибухнула”. Дорослі запевняють: зовнішній вигляд пляшки їх спершу нічим не насторожив. Термін придатності був у нормі.

– Воду я купувала внукові у магазині “Едельвейс” на “Алясці”, – розповідає пані Лосик. – Тепер ми виграли дві 0,5-літрові пляшки напою. Коли я запитала у продавця, чи можна в них отримати виграш, та заперечила. Але кивнула на чоловіка.

Юнак, який представився представником фірми, назвав дві “точки”, де кришки обмінюють на водичку.

– Один був неподалік, – продовжує жінка. – Але замість “Фанти” там дали “Кока-колу”. Продавець сказала, що такий обмін вони роблять усім. Тому ми ту воду і взяли.

Тернополянка пригадує, що пляшки подавець витягнула з холодильника. Бабуся з онуком йшла додому хвилин 15. Подарунок несли у пакеті. Вдома, щоб вода зігрілися, поставили пляшки на стіл. Напій з однієї пляшки випили батьки, іншу – взяв у руки 1,8-річний Стасик.

– Ніхто ту пляшку не струшував, – пригадує мати хлопчика Світлана Федчишин. – Син сидів на руках у батька. Раптом пляшку просто розірвало! Коли ми почули різкий звук, подумали, що вода впала на підлогу.

Коли тернополяни відмили кухню від залишків напою, вирішили скаржитися в управління у правах захисту споживачів.

– Ми подумали, що це була підробка. Переживали, що нею хтось міг отруїтися, – каже пані Наталія. – Пляшку із залишками напою я кілька днів не викидала, бо хотіла віддати на експертизу. Але потім дала собі спокій. Робота, діти, та й ніхто не вірив, що таке могло статися з напоєм світового бренду.

Перевіряють безкоштовно

Перевірити якість солодких напоїв можна у кількох місцевих лабораторіях: у міській та обласній санепідемстанції та у ДП “Тернопільстандартметрологія”. Окрім того, управління у справах захисту споживачів в області має право перевірити магазин, що продає воду у пляшках, аби дізнатися, чи дотримують там умови зберігання продукції. Перевіряють фахівці також документи, що засвідчують якість товару.

– Подібних скарг ще не було. Але в таких випадках треба діяти швидко, – кажуть в управлінні у справах захисту споживачів. – Ймовірно, в магазині не дотримувалися температурного режиму зберігання продукції. Ми мусимо перевірити всю партію товару, поки її не продали.

У лабораторіях санепідемстанцій готові перевірити вміст пляшки Федчишиних безкоштовно.

– Головний лікар СЕС повинен дати вказівку профільним фахівцям. Тоді вони й перевірять сумнівну водичку, – запевняють в обласній санепідемстанції.

Перевірити напій на кислотність можуть і в лабораторії ДП “Тернопільстандартметрологія”, але платно.

– Усе залежить від показників, які треба аналізувати. У середньому це “потягне” 230 грн, – пояснює інженер лабораторії Лілія Балабан, пише 20 хвилин