Голова обласної ради Олексій Кайда передав бібліотекам Тернопільщини 300 книг Дмитра Донцова «Хрестом і мечем». На їхнє видавництво було витрачено 12 тисяч гривень. Кошти були частково виділені з обласного бюджету, а частково допомогло ВО «Свобода».


Книги голова облради вручав особисто представникам тернопільських бібліотек. Останні скористались можливістю нагадати про проблеми бібліотечної галузі. Директор обласної наукової універсальної бібліотеки Василь Вітенко попросив голову посприяти затвердженню програми поповнення бібліотечних фондів, яка вже декілька місяців лежить в облраді і з певних причин не розглядається. Бібліотекар каже, що цією програмою все-таки передбачені кошти на придбання літератури, а насправді виходить абсурдна ситуація. В минулому році головна публічна книгозбірня краю отримала достатньо коштів на підписку періодичних видань, а цього – жодної копійки. «Якщо ми любимо Україну, український народ ми повинні давати гроші, в першу чергу, на книгу. Я сподіваюся, що ця допомога буде», – не втрачаючи надії сказав Василь Вітенко.

У свою чергу Олексій Кайда зауважив, що відповідна програма розглянута в обласній раді. Однак на сьогоднішній день депутатський корпус і депутатські комісії вишукують майже 70 мільйонів гривень на інші потреби: 22 мільйони – на охорону здоров’я, 42 мільйони – на освіту, понад 2 мільйони – на культуру. Саме стільки недотримала цього року Тернопільщина з державного бюджету. «Бо виходить, що я стою перед вами такий паскудний і не даю грошей, – розмірковував голова облради. Ось як тільки будемо жити краще, ніж сьогодні, коли знайдемо необхідних 70 мільйонів, тоді і про книгу подбаємо».

Однак це бібліотекарів не переконало: «Нам не потрібні мільйони, нам хоча б 40 тисяч дали», «Хотілось, щоб українська книга не стояла останньою в цьому списку», – вигукували вони з місця.