До мешканців гуртожитків влада повернулася лицем. В Україні набув чинності Закон про приватизацію житлових приміщень цього типу. Та в ньому є кілька нюансів, які заважають безперешкодно певним людям оформити право власності на квадратні метри, повідомляє ІНТБ

– Зараз діє закон про приватизацію помешкань в гуртожитках. Те, що він є, вже дуже добре. Але, на жаль, його приймали поспіхом, тому він досить недосконалий. Є ряд моментів, котрі, м’яко кажучи, не врегульовані цим законом, – каже депутат Тернопільської міськради Іван Сороколіт.

До прикладу, подати документи на приватизацію має право лише той, хто живе в одній гуртожитській кімнаті не менше 5 років. Саме ця замітка і є суперечливою. Юлія Ромець більше 6 років мешкає в гуртожитку, який відноситься до ВАТ «Текстерно». Спершу їй надали невеличке помешкання. Згодом поселили у краще, розширене.

– Я жила в одній кімнаті, вона мала меншу площу. А через 3 роки «Текстерно» мені дав розширення в тому самому будинку – кімнату з більшою площею. А в цій більшій кімнаті я вже прожила два роки. Тому в купі в мене є 6 років, але не за однією адресою, – розповіла Юлія Ромець.

Згідно недосконалого закону, пані Юлія повинна «затягнути» процес приватизації та прожити за однією адресою ще 2 роки. Але це – несправедливо, каже жінка, адже насправді з гуртожитку вона у цей час не виселялась і має право на оформлення відповідних документів. Подібні випадки серед людей непоодинокі.

– У мене на поверсі більшість мають 5 років уже тому, що вони не отримували розширення. Але я знаю, що в сусідньому під’їзді нашого будинку дуже багато кімнат, які отримували розширення. І в них така сама ситуація, як і в мене, – зазначила жінка.

Вирішити проблему мешканців взялися тернопільські депутати. Оцінивши ситуацію, народні обранці відкорегували закон і доповнили своїми рекомендаціями.

– Люди, які прожили в новій кімнаті 2 чи 3 роки, а перед тим – більше років у іншій кімнаті, також мають право на приватизацію, – зауважує Іван Сороколіт.

На минулій сесії депутати проголосували й за те, щоб люди які з різних причин не мають ордера на поселення, все одно могли приватизувати квадратні метри. Для цього мешканцям гуртожитків необхідно пред’явити інші документи, які би підтверджували їхнє право на проживання у тому чи іншому помешканні.

– Завдяки прийнятому рішенню, тепер ми можемо розглядати будь-яку доказову базу, яка буде свідчити про те, що людина законно туди поселилась. Найпростішим способом є перевірка трудової книжки, в якій буде зазначений запис, що людина працювали на цьому заводі. І зрозуміло, що якщо в паспорті людини є реєстрація та запис у трудовій книжці, то людина не зробила самозахопелння того чи іншого житла, – каже пан Сороколіт.

Тож тепер мешканцям гуртожитків, які мають відповідні документи та бажання, можна подавати на приватизацію житла.

Нагадаємо, що Іван Сороколіт є власником популярного інтернет форуму, кількох інтернет-кафе та директором комунального підприємства, яке опікується провайдерами.