Ігор Гуда – відомий у Тернополі підприємець, політик, громадський діяч. Очолювана ним будівельна компанія “Креаторбуд” визнана однією з кращих на Тернопіллі. Про шлях до успіху в бізнесі, особливості ринку нерухомості сьогодні та особисте життя Ігор Гуда розповів у ексклюзивному інтерв’ю для “За Збручем”.

– Ігоре Богдановичу, чи мріяли ви в дитинстві займатись будівництвом? Як сталося, що Ви вибрали цей вид діяльності?

– Мої батьки – будівельники і те, що моя робота пов’язана безпосередньо з будівництвом, мабуть, не є випадковістю. Ще будучи дитиною, я часто чув дорослі розмови про те як потрібно будувати, що потрібно робити, аби будинок був зведений якісно, як потрібно вирішувати конкретні проблеми, що виникають на виробництві і взагалі, все, що стосується будівництва, мене цікавило вже зі шкільних років. Тому вибір моєї професії – це, безумовно, справа родинна, це професія, яку я люблю, в якій я щоденно вдосконалююсь і яка є справді невід’ємною частиною мого життя.

– Пане Ігоре, гасло Вашої компанії «Найкращий дім – власний дім». Що вкладаєте в його зміст.

– Питання власного житла було, є,  і буде одним з найактуальніших особливо для молодих сімей. Мабуть немає такої людини, яка б не мріяла мати власний дім чи квартиру, адже це місце, де створюються нові сім’ї, де зростають діти, де планується кожен прожитий день, це той затишок, який є невід’ємною частиною життя людини. Для підприємства «Креатор-Буд» – це ще й дім, який вчасно зданий, збудований за сучасними канонами, це хороше добротне житло, що стане домівкою для багатьох тернополян.

– Якщо сім’я вирішила купити квартиру. З чого потрібно починати?

– Коли людина купує житло – вона робить серйозний крок. Втім, перед тим, як зробити власний вибір, і зробити його правильно, безперечно, треба вивчати ринок. Насамперед, сім’ї потрібно визначитись в якому мікрорайоні вона хоче купити квартиру, яка повинна бути житлова площа. Далі потрібно вивчити ринок пропозицій – хто з будівельних організацій будує житлові будинки в даному мікрорайоні і вже тоді визначатись кому варто довіряти свої кошти.

Я б радив перед тим, як купувати квартиру, не поспішати, а навести довідку про будівельні організації. Проаналізувати результати роботи компаній впродовж п’яти останніх років. Це оптимальний період, за який будівельна організація може проявити свої можливості на ринку. За ці роки ми пережили і будівельний бум 2008 – го року і одну з найсильніших за останні десятиріччя кризу. Вижили, звичайно, найсильніші, ті, які мають власний ресурс, а не розраховують тільки на гроші дольовиків.

Перш ніж підписувати договір про купівлю квартири в будівельній організації – перевірте, чи дане підприємство має дозвіл на будівництво, чи виконало усі свої зобов’язання перед дольовиками, скільки квартир будівельна організація здала в експлуатацію, на скільки якісно будуються будинки, чи вчасно здається житло, чи немає у будівельної організації заморожених об’єктів і вже тоді – рішення за вами.

– Скільки часу людині потрібно чекати на свою квартиру?

– Що стосується компанії «Креатор-Буд», то усі свої будівельні об’єкти, не залежно від розмірів чи складності архітектурних рішень, ми споруджуємо за 2 роки. Впродовж року зводимо будинок і решту часу плануємо для оздоблювальних робіт, благоустрою прибудинкової території, і власне здачі будинку в експлуатацію.

– Зараз настали не найкращі часи і якщо, наприклад , 5 років тому було багато забудовників, то зараз залишились найстійкіші. «Креатор-Буд» не тільки активно працює, а й розвивається. Як вам це вдається?

– Насамперед, завдяки тому, що ми правильно організовуємо і плануємо нашу роботу. Формуємо собі завдання на рік вперед, скажімо, збудувати три будинки. І тільки тоді, коли спорудимо ці три будинки, приступаємо до інших об’єктів. Завдяки цьому нам вдалося вберегтися від кризи, ми не заморозили  жодного будівництва, а навпаки розширилися. Нині всі об’єкти нерухомості, які ми будували здані в експлуатацію згідно з календарним планом виконання робіт, а ті будинки, які маємо здати у 2012му – випереджаємо на півроку. Ми маємо власну виробничу базу, спецтехніку, достатній матеріальний ресурс для того, щоб завершити усі розпочаті об’єкти навіть без участі дольовиків. власне, саме тому «Креатор-Буд» сьогодні працює і розвивається.

– Внаслідок краху однієї з тернопільських фірм постраждало багато тернополян. Як ви вважаєте, чи не вплине цей інцидент на довіру до усіх будівельних компаній?

– Не беруся говорити про усі будівельні організації, а про «Креатор-Буд» скажу, що недовіри з боку наших покупців немає. Нині люди значно обережніші, аніж ще кілька років тому. Перед тим, як віддати свої гроші, вони впродовж місяця-двох вивчають будівельні підприємства, ходять безпосередньо на будови. Люди  відстежують, за скільки часу ми виконуємо той чи інший будівельний об’єм, спілкуються з тими дольовиками, які у нас уже придбали житло. Тож, рішення кожного покупця виважене і осмислене.  Сьогодні будівельній компанії «Креатор-Буд» справді вдається тримати високий темп будівництва, люди нам довіряють, довіряють нам свої кошти, тому що за них отримують сучасне комфортне житло. Я вважаю, що це співпраця на вигідних умовах: з одного боку – покупець, з іншого – будівельна організація, яка будує житло і забезпечує потреби покупця. І ми, безумовно, відчуваємо цю відповідальність перед кожною людиною.

– «Креатор-Буд» славиться не тільки добротним житлом, а й успішною футбольною командою. Як вам вдається зорганізувати колектив?

– Футболом свого часу я займався професійно. Був півзахисником команди «Волинь». Сьогодні ж я пишаюсь тим, що футбольна команда «Креатор-Буд» від початку свого існування і до сьогодні не втрачає чемпіонського звання на рівні Тернополя, але кубки переможців для мене та й для команди загалом – це не найважливіше. Це, перш за все, спортивне захоплення і спосіб відпочинку.

– А чим любите займатись у вільний від роботи час?

– Я надаю перевагу активному відпочинку. Люблю проводити час,  подорожуючи цікавими місцями України та світу. Особливими для мене в плані відпочинку є, звичайно, Карпати. Це унікальне місце в Україні, де вдається на сто відсотків морально відпочити і отримати  енергетичний заряд для роботи і життя. Серед моїх захоплень у вільний від роботи час  – футбол, рибальство, тренажерний зал. Відвідую цікаві заходи, що відбуваються у Тернополі, прем’єри у драматичному театрі. Як тільки з’являється можливість – проводжу час з дружиною та дітьми, спілкуюсь із ними, адже сини зростають і дуже важливо не втратити жодного моменту у їхньому розвитку. Вважаю, що роль батька у вихованні синів є визначальною.

– Ваше життєве кредо?

– Не хочу говорити гаслами, скажу просто: «Жити потрібно за совістю, а працювати за покликанням». Переконаний, якщо ти чесний перед людьми, які тебе оточують, з якими ти живеш і працюєш – ти отримуєш найважливіше – любов і довіру. А працювати потрібно тільки за покликанням , адже тільки тоді, коли ти любиш свою роботу, вмієш її робити якісно і отримуєш від цього задоволення – вона дасть гідні плоди і служитиме на користь людям.