(Уривок з програми «Межа правди з Юлією Винокур» на телеканалі “ТВ-4”)

Ігор Гуда, Креатор-будВедуча: Пане Ігорю, пані Марія на сайті нашої програми звертається до Вас: «Я живу на 5-му поверсі у «хрущовці»,  вже 5 років у мене протікає дах, грибок вивести не можу , ЖЕК не реагує на мої заяви, що мені робити? Ви не представник ЖЕКу чи міської влади, але, все-таки, людина звертається, що їй порадите?

Ігор Гуда: Дійсно, така проблема існує. Проблема дахів на сьогоднішній день – це серйозна проблема, адже наш житловий фонд будувався ще 50-60 років тому. Ця мешканка, яка звертається з проблемою, повинна звернутися до тієї організації, що обслуговує будинок – чи ЖЕК, чи ОСББ. І, відповідно, та обслуговуюча організація має вирішити це питання. Якщо вона це питання не вирішує, тоді потрібно звертатися в міську раду, в суд, в прокуратуру  і йти таким шляхом.

Ігор Гуда, Креатор-будВедуча: Хто контролює процес будівництва у Тернополі? Ми говоримо з Вами про новобудови, але будинки нові, а комунікації старі, як поєднати вирішення таких питань?

Ігор Гуда: На сьогоднішній день є служби, які контролюють процес будівництва – це держархбудконтроль, це служба, яка безпосередньо контролює і віддає дозвіл на будівництво, крім того, є в нас і водоканал, і «Тернопільгаз», і  обленерго, де видаються технічні умови на зведення будинків. Тому я не погоджуюся з вами, що комунікації старі. Адже, якщо будується новий будинок , то обов’язково під цей будинок підводяться нові комунікації . Приклад – вулиця Протасевича. Ми підвели нові комунікації, розбудували стару підстанцію, поставили сучасні щитки.

Ведуча: Тобто, люди можуть бути спокійні, що і вода у них буде, і світло, каналізація – усе нове?

 Ігор Гуда: У новобудовах – так.

[youtube1]j3T9UP-psfk[/youtube1]