Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України про гуманізацію відповідальності за проавопорушення в господарській діяльності, не підтримавши поправки, які дозволяли звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко.

За закон проголосували 268 народних депутатів з 314 зареєстрованих у залі. Парламент не підтримав жодної поправки з тих, які були запропоновані опозицією. У тому числі – поправку №95 народного депутата Віктора Швеця щодо вилучення статті 365 з Кримінального кодексу України, за якою засуджено Юлію Тимошенко.

Як наголошував Швець, правка не пов’язана з тим, що від кримінальної відповідальності будуть звільнені державні службовці. “Навпаки, моя правка передбачає те, що до кримінальної відповідальності обов`язково будуть притягатися державні службовці і взагалі службові особи у разі перевищення службових повноважень, але тільки у тому випадку, якщо вони здійснять якісь корупційні дії”, – зазначив депутат.

Утім, “за” пропоновану Швецем поправку проголосували 157 депутатів, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 279. Відтак, Юлія Тимошенко залишилася за гратами.

Серед нардепів, яким екс-прем’єр має завдячувати своїм перебуванням у в’язниці, є й представники Тернопільщини. Це регіонали Орест Муц та Ярослав Сухий, котрі не голосували за поправку. У той же час решта депутатів, що мають стосунок до нашої області (Василь Деревляний, Ярослав Джоджик, Іван Стойко, Михайло Полянчич та Олег Гуменюк), підтримали пропозицію Швеця. Але це не допомогло.

Дані поіменного голосування про підтримку поправки №95, які оприлюднені на сайті Верховної Ради, наводить УНІАН.

Фракція Партії регіонів: за – 0, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 192, відсутній – 1.

Фракція “Блок Юлії Тимошенко – “Батьківщина”: за – 102, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 0, відсутній – 1.

Фракція «Наша Україна – Народна самооборона»: за – 49, проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 10 (Лілія Григорович, Юрій Ключковський, Ігор Кріль, Ігор Палиця, Василь Петьовка, Володимир Поляченко, Віктор Тополов, Станіслав Аржевітін, Микола Кульчинський, Леся Оробець), відсутні – 7.

Фракція Комуністичної партії України: не голосували усі 25 членів фракції.

Фракція Народної партії: не голосували усі 20 членів фракції.

Група “Реформи заради майбутнього”: за – 3 (Геннадій Задирко, Володимир Каплієнко, Павло Мовчан), проти – 0, утрималися – 0, не голосували – 17 (Олександр Бобильов, Олександр Буджерак, Петро Гасюк, Валерій Гацько, Олег Гейман, Іван Денькович, Валерій Камчатний, Євген Константинов, Юрій Крук, Віталій Курило, Іван Плющ, Арнольд Радовець, Ігор Рибаков, Іван Сідельник, Раїса Сорочинська-Кириленко, Микола Трайдук, Тарас Чорновіл), відсутні – 0.

Позафракційні: за – 3 (Руслан Богдан, Микола Томенко, Святослав Олійник), проти – 0 утрималися – 0, не голосували – 15 (Олександр Буряк, Ігор Воротнюк, Богдан Губський, Руслан Зозуля, Іван Куровський, Анжеліка Лабунська, Володимир Литвин, Олег Маліч, Адам Мартинюк, Сергій Осика, Володимир Пилипенко, Валерій Писаренко, Анатолій Анатолій Семинога, Олег Черпіцький, Валерій Шаманов), відсутні – 5.