З часу проведення так званих зборів особового складу обласного управління міліції минув тиждень. За цей час очікувалося, що новий міністр внутрішніх справ визначиться з прізвищем того, хто очолить силове відомство на Тернопільщині.

міліція, прокуратура, ОДА, погромиОднак рішення поки що немає. Нагадаємо, що збори висунули 4 кандидатів. З них шанси очолити УМВС мають лише двоє Василів – Облєщук та Левицький. Перший є місцевим та багато років очолює громадську безпеку області. За родом обов’язків контролював правопорядок під час різних політичних акцій. Саме під його начальством правоохоронці “охороняли” режим Хоптяна-Януковича від опозиції. У зв’язку з цим пан Облєщук часто з’являвся на телеекранах. Його руками попереднє керівництво області “забезпечувало” захист тернопільських “коммі” від депутатів зі “Свободи” під час подій 9 травня, а також оборону Білого дому від численних пікетів та штурмів. Інший претендент – Василь Левицький – був весь цей час в тіні. За Сака відповідав за слідство і часто контактував з прокурорською вертикаллю. Не місцевий, походить з Чернівеччини. І, очевидно, сподівається, на потужне лобі вихідців з цієї області, починаючи від Яценюка і закінчуючи Москалем.

Ще два кандидати активно працюють з політиками. Це екс-начальник ДАІ Андрій Матрифайло, який попередньою київською командою був відсторонений та екс-начальник обласної міліції Віталій Максимов. Перший заручився підтримкою впливових свободівців, другий надіється на партійну квоту ударівців та власні зв’язки у центрі. Мінусом першого – є нещодавнє голосування серед особового складу ДАІ, яке він провалив та відсутність позиції у складний момент. Незважаючи на принизливе розжалування у дільничі, Матрифайло не звільнився з відомства Захарченка. Максимов напроти дуже давно в опозиції до Януковича. Кандидував у нардепи від Кличка, виступав на мітингах. Однак з часу виборчої кампанії на нього має зуб нардеп Кайда, який зараз впливовий у тернопільських розкладах.

Наразі триває закулісна війна. Претенденти наводять аргументи, нардепи збирають підписи, натомість міністр вичікує.