Незважаючи на те, що до президентських виборів залишилося більше півтора року, в областях починають розгортатися штаби головних кандидатів.

Кайда, ПоберЧастина друга. Опозиція

Шанси на те, що бійці з “режимом Януковича” домовляться про спільні дії на Тернопільщині та створять єдиний штаб мінімальні. Точніше, їх немає взагалі. Партійні вожаки порозбігалися по офісах в очікуванні наказів, а ще більше фінансів від київських лідерів. У кожного з трьох носіїв опозиційного рейтингу купа внутрішніх проблем.

Непрості взаємини в наймолодшій за віком силі – місцевому УДАРі. Високий стартовий рейтинг Кличка та непогані шанси стати Президентом уже зараз викликають екстаз у осіб, які причетні до тернопільського осередку починаючи від прибиральниці і завгоспа. Найсолодші сни сняться головному кличкісту, нардепу Ігорю Поберу. Теоретично, він претендент #1 на керівника штабу. Однак у столиці стурбовані слабкими районними організаціями та блідим виборчим досвідом. Невдача на парламентських  виборах 2012 року та низькі партійні відсотки в області цьому свідчення. Не виключено на місце керівника штабу мобілізують політичного мажора Валентина Наливайченка. Цей політик майже виграв вибори по Зборівському окрузі, але потім проміняв мажиртарку на спокійне місце у списку. На клич екс-голови СБУ готові прибігти колишні нашоукраїнці, молоді націоналісти і ще сила-силенна людей, які опинилися за бортом активної політики. Серед них депутат облради Петровський, екс-ющенківець Петро Мандзій та будівельний олігарх Васило Лило. Та добровільно, без бою штабне керівництво Ігор Побер не віддасть. Хто ж захоче ділити з кимось освоєння виборчих коштів і кадрову перспективу? Голова обласного штабу– готовий посідач губернаторського крісла у випадку перемоги. Саме на нього націлився колишній культурист.

Не так весело, але людно і напружено в стані “Батьківщини”. Мало того, що до лав партії влився галасливий натовп послідовників Яценюка на чолі з Романом Заставним. Гарантовані їм посади ніхто не спішить виділяти і до керівництва пускають неохоче. Колишній мер Тернополя скаржиться голові партії, але у Київі зараз не до таких дрібниць. В місцевих батьківщинівців проблема: як прилаштувати «фротовиків» далеко не на першому місці. У партії назрів серйозний конфлікт, який загрожує катастрофою. Багаторічному керівнику Василю Деревляному “кинув рукавичку” бунтівливий нардеп Апостол з прихильниками. Очікується війна не на життя. Василь Тимофійович уже обрав лінію поведінки «я тебе породив, я тебе і уб’ю», у той час, коли народний обранець з Бучача терміново шукає союзників. Роману Заставному така інтрига на руку, оскільки дозволяє дискредитувати усе нинішнє керівництво «Батьківщини» Тим більше, що позиції київського “даху” Деревляного – Ярослава Федорчука в партії значно послабшали.

Найбільш прогнозована ситуація у тернопільській “Свободі”. Олексій Кайда в якості начальника обласного штабу не має альтернативи. Поки нардеп вирішує глобальні столичні питання, на тернопільських низах його іменем вершитимуть партійну політику “близькі до тіла” Ігор Дулеба та Роман Навроцький. Іншого нардепа Олега Сиротюка, відправлять піднімати Полтавщину. Куди подіти Михайла Головка у партії ще не вирішили, але дорога у нього, очевидно, не близька. Шанси формального голови облорганізації ВО “Свобода” Володимира Стаюри чим небудь покерувати на виборах близькі до нуля. Поки у партійних свободівських мужів тріщать чуби, мер обласного центру Сергій  Надал має чудову нагоду знайти “золоту середину” у стосунках з владою та силовиками.