.

У сфері утилізації твердих побутових відходів – чергові порушення. Увагу працівників управління податкової міліції ДПА в Тернопільській області привернуло підприємство, яке виграло тендер на захоронення сміття в нашому краї, а також у Львівській та Івано-Франківській областях.

.

За умовами конкурсу, на такі роботи держава виділила фірмі близько 7 мільйонів гривень. У свою чергу, товариство було зобов’язане збирати та утилізовувати макулатуру, скло, полімерні та гумові відходи, металеві та алюмінієві банки, ящики, фляги, каністри. Проте підприємство не лише не виконувало цих обов’язків, а й не мало необхідних умов для роботи, розповів телеканалу ІНТБ заступник начальника УПМ – начальник штабу УПМ ДПА в Тернопільській області.

– Як було з’ясовано в ході оперативних заходів, підприємство фактично діяльністю не займалося, потужностей відповідних чи відповідних ресурсів не мало. І кошти досить заплутаними шляхами були виведені з легального обігу – і легалізовані в подальшому. На сьогоднішній день доказано таких незаконно здійснених операцій десь на 200 тисяч гривень. Всього відпрацьовується сума близько 7 мільйонів гривень, – розповів Олег Дяків.

Викликала підозру в працівників податкової міліції і перемога підприємства у тендері. Відповідно до законодавства, для участі в таких торгах фірма повинна подати необхідні дані про себе не пізніше, ніж за 30 днів до конкурсу, – тоді як переможцю видали ліцензію на діяльність лише за 2 тижні до тендеру. Свідоцтво ж платника податків підприємство мало майже через місяць після виграшу в торгах. Але, отримавши державні 7 мільйонів, службовці фірми уклали фіктивний договір із київським товариством. Згідно з угодою, столичне підприємство мало надати тернопільському в оренду приміщення, обробляти, розвантажувати та завантажувати відходи. На це бізнесмени із заходу перерахували київським колегам близько двохсот тисяч гривень із виділених державою, – розповідає Олег Дяків.

Така сукупність порушень тягне за собою чималу відповідальність.

– Це важкий злочин. Тому що, фактично, доказується і факт легалізації доходів. Через це і значна міра покарання – скажімо, до 15 років ув’язнення, – каже Дяків.

Хоча конфлікти з утилізацією твердих побутових відходів у Тернополі виникали і раніше – такі порушення, каже Олег Дяків, працівники податкової міліції зафіксували вперше.

За фактом відмивання доходів, одержаних злочинним способом, прокуратура порушила кримінальну справу. Триває слідство.