На початку березня у Києві відбувся об`єднавчий конгрес громадських організацій, кістяком якого стали більше 3000 активістів із 16 областей України. Участь у когресі взяло понад 150 громадських організацій та об`єднань, які влились в одну потужну команду, в команду однодумців, людей доброї волі і дії. У рядах новоствореного політичного руху – волонтери, громадські активісти, учасники АТО.

Участь у конгресі взяла делегація Тернопільського обласного осередку громадського руху Валентина Наливайченка, яку очолив голова Петро Мандзій.

Серед основних принципів, на яких базується громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» є нульова толерантність до корупції, прозорість економіки та створення “Армії гідності”.

– Це зовсім інший формат політичної діяльності. Досі не було таких великих об`єднань у боротьбі з корупцією на політичній арені нашої держави, – наголосив у своєму виступі голова новоствореного руху Валентин Наливайченко. – Наш сьогоднішній форум вельми велелюдний – я бачу тут величезну кількість людей з усіх куточків України: від Рівного – до Чернігова, від Одеси – до Маріуполя. Ми формуємо велике громадсько-політичне об’єднання. Єднаємося не абстрактно, а за принципом рішучої дії і поступу.

Гуртуємо громадський сектор і політичні партії. В нашій великій команді герої АТО, волонтери, громадські організації, партійні структури. Для нас об’єднання – це політична дія, платформа і розуміння, як можна діяти та перемагати. Серед завдань новоствореного громадсько-політичного об’єднання вбачаємо три складові: справедливу економіку, дієвий захист кожного українця та нульову толерантність до корупції і корупціонерів. Мені приємно, що з нами сьогодні Дмитро Добродомов та його побратими з “Народного контролю”, Тарас Костанчук і воїни-герої з об’єднання “Справедливість”, активісти з громадської організації “Українці разом” і багато інших.

«Тут ті, хто б’ється за свій будинок, своїх дітей свою Батьківщину. За справедливий суд, чесну поліцію, сильну армію. Тут зібралися люди з досвідом, знанням і вірою. У країну, в один одного, в перемогу справедливості».
Із виступу Валентина Наливайченка

На конгресі звучали заклики до об`єднання, спільної дії і боротьби проти корупції у державі. Адже, як наголдосив В. Наливайченко, у нас зараз два агресори – зовнішній і внутрішній. І якщо проти зовнішнього ми можемо воювати зі зброєю в руках, то із внутрішніми агресорами-корупціонерами воювати таки складніше. Адже вони ще, на жаль, тихо і невидимо продовжують розкрадати країну. Тому тотальна боротьба з корупцією – це основне завдання руху , бо саме корупція є тією іржею, яка роз`їдає систему зсередини і не дає постати Україні як самодостатній державі.

Ще один вагомий принцип – принцип очищення влади. Факти корупції слід виявляти і заявляти про них вголос. Влада, нарешті, зусиллями активістів, громадських організацій, волонтерів і просто небайдужих громадян має очиститись від цього ганебного явища раз і назавжди!

– Ми громадський рух, але наші вимоги є політичними. І ми будемо діяти рішуче! Наша перша дія – це захист прав простих людей, друга дія – це очищення і повне перезавантаження влади в Україні, а третя дія – це робота наших активістів, – людей, які уже багато зробили у відновленні справедливості у своїх регіонах, які мають досвід такої боротьби і мають прийти у цю владу аби знищити все те, що робить життя простих людей нестерпним. Такі люди у нас є і я ними пишаюсь! – підсумував Валентин Наливайченко.