В Архієрейській  літургії з нагоди уведення на престол  новообраного глави УГКЦ голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда та міський голова Тернополя Сергій Надал.

Як повідомляє прес-служба обласної державної адміністрації, на літургії також був присутній заступник Валентина Хоптяна – Петро Гоч. Нагадаємо, що церква надіслала запрошення для участі у святковій літургії першим особам області і міста. Причин відсутності Валентина Хоптяна у церемонії інтронізації нового Глави УГКЦ прес-служба облдержадміністрації не повідомила.

Цілком можливо, що і як у випадку зі скасуванням візиту в Американську Торгово-промислову палату певну роль відіграла позиція центральної влади. Як відомо, президент Віктор Янукович віддає перевагу одній конфесії – УПЦ Московського патріархату. Тому не випадково, що у заходах 27 березня з вищих представників влади брала участь лише заступник голови Адміністрації президента Ганна Герман. Не виключено, що серед чиновників рангу голів ОДА існувало негласне табу на відвідання цієї літургії.

Крім того, не треба забувати, що теперішній голова облдержадміністрації Валентин Хоптян походить з Хмельниччини, де греко-католицька громада має слабкі позиції. Про релігійні уподобання голови Тернопільської ОДА нам невідомо.

Разом з тим  виглядає дивним, що керівник області  переважна більшість жителів якої є греко-католиками, зігнорував такий захід.